2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları

Malwarebytes Anti-Malware

İnternet bilgiye ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu olsa da bazı kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilecek bir yapıya sahip. İnternet üzerinde bulunan her program ve yazılım ne yazık ki açıklamasında belirtilen özellikleri taşımayabiliyor. Bu gibi durumlarda bilgisayarımıza solucanlar, casus yazılımlar ve rootkitler sızıyor ve kişisel bilgilerimizi riske atıyorlar. Malwarebytes Anti-Malware'i kullanarak sisteme sızmış olan her tür zararlı yazılımı etkisiz hale getirip silebiliyoruz. Tarayıcılara sızmış olan anasayfa değiştirme yazılımlarını da yine bu program vasıtasıyla silmek mümkün.

Spybot Search & Destroy

Ücretsiz olarak sunulan bir güvenlik yazılımı olan Spybot Search & Destroy'u kullanarak sistemimize girmiş olan zararlı yazılımları kısa sürede temizleyebiliyoruz. Sürekli güncellenen bir veritabanına sahip olan Spybot Search & Destroy, bu özelliği sayesinde en son çıkan kötü niyetli yazılımlara bile anında müdahale ederek sisteme giriş yapmalarına izin vermiyor.

Should I Remove It?

Bilgisayarınızda çok sayıda program var ve hangilerini silmeniz gerektiği konusunda yardıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz? O halde Should I Remove It?'i mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. programın temel görevi sistemde yüklü olan programları listelemek ve ne işe yaradıkları konusunda kullanıcıları aydınlatmak. Şayet herhangi bir tanesinin gereksiz olduğunu düşünürseniz, tek yapmanız gereken şey uninstall butonuna tıklamak. Bu aşamadan sonra Should I Remove It? seçili olan programı direkt olarak sistemden siliyor.

Dr.Web CureIT

Sisteminizde bulunan zararlı yazılımları silmek için kullanabileceğiniz bir program arıyorsanız Dr. Web CureIT sizi bu konuda epey tatmin edecek yazılımlar arasında yer alıyor. Programı kullanarak elektronik postalar ve USB bellekler üzerinden sızmaya çalışan zararlı yazılımları kolayca etkisiz hale getirebiliyoruz. Basit ve kolay anlaşılır kullanım özellikleriyle dikkatlerimizi çeken Dr. Web CureIT, bu yönüyle teknik konularda fazla bilgisi olmayan kullanıcıların dahi sistemlerini rahatlıkla temizlemelerine imkan sağlıyor.

SUPERAntiSpyware

Casus ve reklam yazılım silme konusunda ustalaşmış bir yazılım olan SUPERAntiSpyware, 1.000.000'dan fazla zararlı yazılımı tanıyıp engelleyebiliyor. Engelleyebileceği zararlı yazılım kategorileri arasında spyware, adware, turva atı, keylogger ve solucanlar var. SUPERAntiSpyware bu yazılımları daha sistemimize sızmadan engelleyip etkisiz hale getirebiliyor. Dijital güvenliğinize önem veriyorsanız ve sisteminizi eksiksiz bir güvenlik kalkanı ile korumak istiyorsanız bu yazılımı mutlaka denemelisiniz.

Emsisoft Anti-Malware

Güvenliği ve gizliliği tehdit eden yazılımlara karşı koruma sağlayan Emsisoft Anti-Malware, Windows kullanıcılarının mutlaka değerlendirmesi gereken faydalı bir antivirüs programı. Kullanıcılara minimum iş yükü bindiren bu program, arkaplanda sürekli olarak çalışarak bilgisayara sızmaya çalışan malware, solucan, trojan, keylogger ve spyware gibi zararlı yazılımları aman vermeden yakalıyor.

Programın sağladığı avantajlar arasında bilgisayarı yavaşlatmaması var. Birçok antivirüs ne yazık ki sistem performansını olumsuz yönde etkilerken Emsisoft Anti-Malware'de bu tarz bir durum söz konusu değil. Genel olarak sorunsuz bir kullanım deneyimi sunan bu program, dijital güvenliğine önem verenlerin göz atmaları gereken güvenlik yazılımları arasında.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR