2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları

FreeFileSync

Klasörleri ve dosyaları üzerinde eksiksiz bir kontrol mekanizması kurmak isteyenlere hitap eden FreeFileSync sayesinde herhangi bir klasör üzerinde yapacağımız değişiklikleri başka klasörlere de aynen uygulayabiliyoruz. Bu sayede her klasör için ayrı ayrı denetim yapmak yerine sadece tek bir işlemle tüm dosyalarımızı tek tip olarak düzenleyebiliyoruz. Bilgisayarınızda arşivlediğiniz çok fazla dosya varsa FreeFileSync epey işinize yarayacaktır.

FBackup

Bilgisayarınızda önemli veriler saklıyorsanız FBackup ile onları güvene alabilirsiniz. Ücretsiz olarak sahip olabileceğimiz bu yazılım sayesinde bilgisayarımızdaki verileri otomatik olarak kendi belirleyeceğimiz bir USB aygıtına, ağımızdaki başka bir bilgisayara veya bilgisayarımızdaki başka bir konuma yedekleyebiliyoruz. Bu sayede verileri tuttuğumuz disk zarar görürse yedeklemeyi yaptığımız bölümden tekrar çekebiliyoruz.

Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde teknik konular hakkında çok fazla bilgisi olmayanlar dahi bu programı rahatlıkla kullanılabilir.

EaseUS Todo Backup

Ücretsiz olarak sunulan EASEUS Todo Backup ile birlikte bilgisayarımızda depoladığımız önemli bilgileri kolay yoldan yedekleme şansına sahip oluyoruz. Bu sayede şayet PC'mizde herhangi bir donanımsal bir sorun olursa yedeklemiş olduğumuz verileri kullanabiliyoruz ve bu sayede veri kaybının önüne geçmiş oluyoruz. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan yazılım, herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir tasarıma sahip. Verilerinizi güvende tutmak istiyorsanız EASEUS Todo Backup bu konuda size epey yardımcı olacaktır.

GoodSync

Veri yedekleme konusunda kullanıcılara epey yardımcı olabilecek özelliklere sahip olan GoodSync'i kullanarak bilgisayarımızda arşivlediğimiz verileri internet üzerinden veya yerel ağdan yedekleyebiliyoruz. FTP ve SFTP üzerinden senkronizasyon yapabilmemize imkan sağlaması da artı bir özelliği. Güvenli ve ücretsiz bir veri yedekleme programı arayışındaysanız GoodSync bu konuda iyi bir alternatif olacaktır.

AOMEI Backupper

Veri yedekleme işlemlerini birkaç basit tıklama ile tamamlamak isteyenlere hitap eden AOMEI Backupper sayesinde istenmeyen durumlarda oluşabilecek veri kayıplarının önüne geçebiliyoruz. Basit ve kolay anlaşılabilir bir arayüze sahip olan programda aradığımız tüm özellikleri vakit kaybetmeden bulabiliyoruz.

İster bilgisayarımızda sakladığımız verileri yedekleyebiliyor, istersek geri yükleme noktaları oluşturabiliyor istersek de diskimizin bir kopyasını çıkartabiliyoruz. İşlevsel bir veri yedekleme programı arayanların AOMEI Backupper'ı denemelerini tavsiye ediyoruz.

ToolWiz Time Freeze

Bilgisayarlarımız zamanla ilk günkü performanslarını kaybediyorlar. Toolwiz Time Freeze ise bu konuda kullanıcılara yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir program. Bu faydalı yazılım sayesinde bilgisayarımız üzerinde meydana gelen istenmeyen değişiklikleri giderebiliyor ve sistem performansını ilk günkü haline döndürebiliyoruz. Acil bir durumda bu programı kullanarak sistemimizi kopyalayabiliyor ve sanal olarak çalıştırabiliyoruz. Bu sayede meydana gelebilecek herhangi bir güvenlik açığının önüne geçebiliyoruz.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR