5 Sene İçinde Neler Değişecek, İşte Android 2020

Android 2020 yılına nasıl hazırlanıyor, ne gibi yenilikler ve güncellemeler bizi bekliyor bu blog yazımızda bunları anlatıyoruz.

5 Sene İçinde Neler Değişecek, İşte Android 2020

2020 yılına şunun şurasında ne kaldı? 5 yıl daha var. İşletim sistemlerinin en yaygını ve dünya üzerinde en yaygın olan işletim sistemi Android 2020 yılına nasıl hazırlanıyor, biraz araştıralım istedik.  Gördüğümüz kadarıyla gelişmeler oldukça heyecan verici.

Biraz zihnimizi zorlayıp 7 sene geriye, 2008 yılına gidersek Android telefonların o ilk çıktığı zamanlarda hepimizi mir merak sarmıştı. 7 sene içerisinde açık kaynak kodu sayesinde dünya üzerinden TV’den buzdolabına, tıbbi cihazlardan akıllı telefonlara kadar binlerce alanda kullanılmaya başlandı.  Android işletim sistemi bugün dünya üzerinde Windows kadar fazla kullanılıyor.

Haritalar ve 2020 model Android

5 sene içinde gelişecek olan Android işletim sistemi özelliklerinin başında harita uygulamalarının evrimleşmesi geliyor. Google Maps’ın ilk çıktığı günden bu güne kadar geçirdiği evrime hepimiz şahidiz. Artık her hareketimizi takip edebilen Google Maps, karnınızın acıktığı zamanı bilecek ve size bulunduğunuz yere yakın bir restoran ya da evdeyseniz ve buzdolabınız boşsa, bir paket yiyecek servisi önerebilecek. Bu noktada Nesnelerin İnternetiyle (IOT) entegre olacak. Buzdolabınızın boş olduğunu ve yemek zamanını kestirebilecek. Öte yandan Google Sokak Görüntüsü kameraları dünyanın neredeyse yüzde 80’inin taramış ve resimlemiş olacaklar. Bu da yol tarifi özelliğinin adım adım yapılması anlamına gelebilecek.

Mesajlaşma ve 2020 model Android

Google tüm dünyada olmasa bile ABD’de Project Fi ile halka açık yerlerde özgür kablosuz internet erişim alanları yaratıyor. Önümüzdeki 5 sene içinde bu durumun dünyada daha fazla yayılacağını düşünmek çok da hayalperestlik olmaz. Project Fi gibi noktaların artmasıyla sosyal medya kullanımı ve anında mesajlaşma uygulamaları yenilecek ve farklı özelliklere sahip olacaklar. Google Project Fi teknolojisi tüm mesajlaşma servislerini birbiriyle bağlayacak bir altyapı oluşturacak. Bu sistemle çapraz platformlarda mesajlaşma imkanı doğabilecek. Yazışmalar tamamen sözlü anlık iletişime dönüşecek. Böylece Google Voice daha fazla anlam kazanacak, Google Now ile birleşerek Hangouts üzerinde küresel ve yepyeni bir altyapı oluşturacak.

Banka hesaplarımız ve 2020 model Android

Akıllı telefonların NFC sistemleri ve Google Cüzdan gibi ödeme yöntemlerinin birleşerek evrimleşmesi bekleniyor. Ödenen maaşlardan, harcanan paralara kadar ihtiyacımız olan tek araç akıllı telefonlar olacak. 2015 yılında Apple Pay, Samsung Pay ve Google Pay zaten önemli bir çıkış yaparak bu sistemi oturtmaya gayret ediyorlar. Android telefonlarda ise bu 2020 yılına kadar standart bir sistem olarak hızla benimsenebilir. 2020 yılında tek bir göz ya da parmak izi hareketiyle Google’a login olup, oturduğumuz yerden her şeyi yapmamız kesinlikle bir yenilik değil doğal bir rutin olacak. Android ve Chrome OS’nin otomasyonda yayılmasıyla beraber ATM’lerden tutun da, köşedeki manava kadar her noktada parayı kontrol edebileceğiz.

Donanım ve 2020 model Android

5 sene içerinde akıllı cihazlarda neler olabileceğini kestirmek hiç zor değil. Daha hızlı, daha ince, daha sosyal ve daha çekici olacakları kesin. Öte yandan akıllı telefonların yanında Android giyilebilir donanımlarında artacağını söylemek hiç de yanlış olmaz. Google Glass 2.0’ı buna örnek olarak gösterebiliriz. Saatler, elbiseler, ev kontrol cihazları, araba kumanda merkezleri, güvenlik sistem donanımları ve akıllı robotlar hep 2020 Model Android’in ürün yelpazesinde olan teknolojik gereçler. Özellikle IOT ya da Nesnelerin İnterneti Teknolojisi ile iç içe geçmesi beklenen Android 2020’nin önümüzdeki 5 yıl içerisinde etrafımızdaki her şeyi kontrol altına alması da mümkün görünüyor.

Android 2020 işletim sistemi

Elbette akıllı cihazlar için hızla geliştirilen Android işletim sistemi yelpazesi o zamana kadar Android 12’yi bulmuş olabilir. Büyük olasılıkla tatlı menülerinden seçilen bir isimle hizmet verebilir, Android Krem Şokola gibi. Ancak tüm yukarıda saydığımız gelişmeleri kontrol edebilecek yetenekte olması gerektiği kesin. Chrome OS işletim sistemleriyle entegre olması, bir yandan biraz da olsa Windows 10 ile temasta bulunması gerekiyor.  Android işletim sisteminin mobil yaşantıyı kontrol edebilmesi son derece olası, bakalım 5 sene içerisinde dengeleri hızla değişen teknoloji dünyası bize neler gösterecek.

Uzayın Derinliklerini Kendi Başımıza Keşfedebileceğimiz 7 Muhteşem Uygulama

Müzisyenler için En İyi 7 Android Müzik Uygulaması

Android Cihazlarınızda Silinen ve Kaybolan Dosyalarınızı iSkysoft Android Data Recovery ile Geri Getirin

 

YORUMLAR