Ayın En İyi Android Uygulamaları - Mayıs 2015

Mayıs 2015'te karşımıza çıkan en iyi Android uygulamalarını sizler için listeledik!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Mayıs 2015

Her ay olduğu gibi bu ay da sizler için hazırladığımız Ayın En İyi Android Uygulamaları rehberimiz hazır ve bu ay da Android işletim sistemli mobil cihazlar için oldukça güzel ve kullanışlı uygulamalarla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Mayıs 2015’in bu kadar hareketli geçmesi tabii ki gelecek aylar için de bize umut veriyor. Lafı çok uzatmadan hemen uygulamalarımız hakkında kısa değerlendirmelerimize başlayalım.

Periscope

Periscope uygulaması, geçtiğimiz ay iOS işletim sistemli cihazlar için yayınlanmıştı ve şimdi de Android için karşımızda. Uygulama sayesinde anında ve istediğiniz yerden canlı yayın yapmaya başlayabiliyor, yayınınızı Twitter üzerinden de paylaşabiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken bir internet bağlantısına sahip olmak ve uygulamanın sade arayüzünden faydalanarak yayına başlamak. Ücretsiz olarak sunulan ve Twitter tarafından hazırlanıp yayınlanan uygulamanın sosyal medya ve video yayını uygulamalarına meraklı olan kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Google Photos

Bu sene Google I/O etkinliğinde tanıtılan uygulamalardan birisi Google Photos oldu ve Android sahipleri için fotoğraflarını en kolay yoldan organize etme ve düzenleme imkanını sunabildiğini belirtmek gerekiyor. Bulut depolama desteğinin yanında fotoğraf düzenleme, filtre ekleme, efektlendirme, arama yapma gibi pek çok yeteneği bünyesinde barındıran uygulama, tüm diğer galeri uygulamalarına ciddi bir alternatif haline gelecektir. 15 GB fotoğraf saklama kapasitesi sunması sayesinde Google Photos’un denenmeden geçilmemesi gereken uygulamalar arasında yer aldığına inanıyorum.

Microsoft Hyperlapse

Zaman atlamalı videolar son zamanların popüler trendleri arasında yer alıyor. Bu iş için Microsoft’un hazırladığı Microsoft Hyperlapse uygulaması her ne kadar henüz beta aşamasında olsa da sorunsuz bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Zaman atlamalı videoları kolayca hazırlamanıza ve farklı videoları birleştirmenize olanak tanıyan uygulama, çeşitli düzenleme işlemleri için de destek sunuyor. Ancak uygulamanın inceleme sayfasında yer alan betaya katılım aşamalarını tamamlamadan uygulamayı kullanmak mümkün olmuyor. Bu nedenle inceleme sayfasındaki talimatları yerine getirmeyi unutmamalısınız.

Findeks

Geçmişte KKB Mobil adıyla yayınlanmış olan Kredi Kayıt Bürosu’nun resmi uygulamasının adı Findeks olarak değişti ve yeni haliyle bahsetmeye değer bir uygulama. Bankaların kredi puanınızı hesaplamak için kullandıkları sisteme erişiminizi sağlayan ve böylece kredi başvurusunda bulunmadan önce puanınızın ne düzeyde olduğunu görmenize olanak tanıyan uygulama, ilk kredi raporunuzu ücretsiz olarak almanıza da izin veriyor. Fakat daha sonraki raporları maalesef ücretli olarak almak mümkün oluyor. Yine de kolayca kredi puanını görmek isteyenlerin göz atmaları gerekenler arasında.

Malmath

Malmath uygulaması sayesinde Android cihazlardan matematik sorularını çözmek çocuk oyuncağı haline geliyor. Basılı kaynaklardan yer alan matematik sorularını telefonunuzun kamerasıyla çekmenizi isteyen ve daha sonra çekilen sorunun çözümünü verebilen uygulama, böylelikle eğitim alanındaki kullanışlı araçlardan birisi haline geliyor. Dilerseniz uygulamada yer alan adımları gösterme özelliği sayesinde sorunun çözümüne giden yolu da kolayca inceleyebiliyorsunuz. Türkçe dil desteğine de sahip olan uygulama maalesef şimdilik el yazısıyla yazılmış olan soruları tanımlayamıyor ve bu nedenle çözümünü de veremiyor.

2015 yılının Mayıs ayındaki en dikkat çeken Android uygulamalarını sizler için değerlendirdik ve beğendiğinizi umuyoruz. Önümüzdeki aylarda da değerlendirmelerimize göz atmayı sakın unutmayın!

YORUMLAR