En İyi Online Çeviri Servisleri

Tercüme işlerinizi hallederken farklı servisleri kullanarak net bir sonuç elde etmek isterseniz, sizler için sıraladığımız online çeviri servislerine bir göz atabilirsiniz.

En İyi Online Çeviri Servisleri

Çeşitli dilleri tercüme ederken genellikle Google Translate servisini kullanıyoruz. Ancak bu servisin de alternatifleri bulunuyor. Sizler için hazırladığımız bu listeye göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Google’ın sunmuş olduğu çeviri hizmeti Google Translate, büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılıyor. Ancak bunun yerine başka servisleri kullananlar da mevcut. Daha net bir çeviri için farklı tercüme hizmetlerini kullanmak, sizin için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Google Translate

Çeviri denildiğinde akla ilk gelen sitelerden biri olan Google Translate, 90’a yakın dilde çeviri hizmeti sunuyor. Kelime, cümle çevirmek dışında web sayfalarını da çevirme özelliğine sahip olan Google Translate, Chrome tarayıcısıyla entegre edildiğinden dolayı web sitelerini direkt sayfa üzerinden çevirebilme imkanı sunuyor.

Translate.com

Translate.com da Google Translate gibi 90’a yakın dilde çeviri yapabilme özelliğine sahip. Tamamen çeviri odaklı hizmet sunan bu site ayrıca insan çevirisi özelliğini de kullanıcılara sunuyor. En az hatayla çeviri yapma özelliği sunan bu servisi de alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

Bing Translator

Microsoft’un Bing ile entegre ettiği Bing Translator servisi de başarılı çeviri hizmeti sunan uygulamalaran biri. Translate.com kadar iddialı olmayan ve Google Translate kadar dil seçeneğine sahip Bing Translator, 45’e yakın dili çevirebiliyor.

Yandex Translate

Yandex’in Google ve Bing’e rakip olarak geiştirdiği Yandex Translate servisi, kısa sürede başarılı işlere imza atmayı başardı. Gelişimine devam eden Yandex Translate, 45’e yakın dilde çeviri yapabiliyor ve doğru sonuçlar elde edebiliyor.

Babylon Çeviri

Bu alanda 10 yılın üzerinde deneyimi bulunan Babylon’un geliştirdiği online çeviri hizmeti; kelime, cümle, deyim ve daha fazlasını çevirebiliyor. 75’in üzerinde dilde çeviri yapabilen Babylon Çeviri, 1600’den fazla sözlük ve çeşitli bilgi alanlarının terimlerini içeren veritabanında milyonlarca terimi çevirme imkanı sunuyor. Bunların yanında tam cümle çevirisi, eş anlamlı ve zıt anlamlı keimeleri bulma ve insan çevirisi özellikleriyle de geniş bir kullanım imkanı sunuyor.

Sizler için incelediğimiz çeviri servisleri gerçekten başarılı işler yapabiliyor. Peki siz çeviri için hangi servisleri kullanıyorsunuz?

Android İçin En İyi 10 Google Reader Alternatifi

YORUMLAR