Eski iPhone'unuzda Live Photos Çekebileceğiniz En İyi 5 Uygulama

Eski iPhone'unuzda Live Photos çekebileceğiniz en iyi 5 uygulamayı listeledik.

Eski iPhone'unuzda Live Photos Çekebileceğiniz En İyi 5 Uygulama

Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s modelleriyle birlikte sunduğu yeni özellikleriden biri olan Live Photos bildiğiniz üzere çektiğiniz fotoğrafın 1.5 saniye önce ve sonrasını birlikte kaydederek video haline getiriyor ve durağan bir fotoğrafa dokunduğunuz vakit o anı yaşamış oluyorsunuz. 3D Touch teknolojisiyle desteklenen bu yeni çekim modu eski iPhone’lara gelmeyecek ancak önereceğimiz 5 uygulamayla eski iPhone’unuzda Live Photo çekimleri yapabilirsiniz.

Yeni iPhone modelleri 6s ve 6s Plus’da gördüğümüz yeni çekim modu Live Photos hakkında merak edilen tüm detayları "Apple Live Photos İpuçları ve Püf Noktaları" yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca yeni iPhone’unuzla çektiğiniz Live Photo’ları iPhone kullanmayan arkadaşlarınızla nasıl paylacağınızı "iPhone 6s Live Photos GIF ve Video Formatına Nasıl Çevrilir" yazımızda detaylı olarak bahsetmiştik. Bu yazımızda da eski iPhone kullanıcılarımız (iPhone 6s ve 6s Plus öncesi tüm modeller) için Live Photo çekmek için, videolarını Live Photo’ya çevirmek, Live Photo’larını gif ve video formatına dönüştürmek için kullanabilecekleri en iyi 5 uygulamayı listeliyoruz.

Instagram Boomerang:

Instagram’ın yakın zamanda duyurduğu Boomerang adlı uygulaması ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. iPhone’un yanı sıra Android telefonunuzda da kullanabileceğiniz uygulama çektiğiniz fotoğraflar 1 saniyelik videolar haline getiriyor. Çekim butonuna dokunmanızla beraber art arda 10 fotoğraf çekimi yapılıyor ve bunlar otomatik olarak ileri geri döngülü video haline getiriliyor. Hem ön hem de arka kamerayı kullanabiliyorsunuz. Kullanımı pratik ve oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamanın üyelik sistemiyle çalışmaması, doğrudan kullanılabiliyor olması da harika.

Live Camera Pro:

iOS 9.1 güncellemesini almış iPhone 6 ve öncesi modelleri destekleyen Live Camera Pro, Live Photos’u eski iPhone’lara taşıyan başarılı uygulamalar arasında. iPhone 6s ve 6s Plus’da olduğu gibi 3 saniye boyunca klasik fotoğrafınızı çekiyorsunuz ve kaydet butonuna dokunuyorsunuz. Live Photo’nuzu görüntülemek için fotoğrafa uzun dokunmanız kafi oluyor. Dilerseniz Live Photo’nuzu gif formatında sosyal platformlarda paylaşabiliyorsunuz.

Live Pictures Cam:

Live Pictures Cam, herhangi bir iPhone’la Live Photo’lar çekmenize izin veren uygulamalar arasında ve kullanımı oldukça pratik. Live Photo çekmek istediğiniz ortaya konumlandırılmış kırımız renkli butonua dokunmanız ve telefonunuzu çekim butonunun yanında kırmızı çizgi belirene dek sabit tutmanız kafi. Çekiminiz bittiğinde hem fotoğraf hem de video olarak film rulonuzu kaydediliyor.

Live Studio:

Live Studio uygulamasında klasik fotoğraf çekimi yerine video kaydı yapıyorsunuz. Çektiğiniz videoyu sonradan Live Photos’a çeviriyorsunuz. Bu noktada duvar kağıdı olarak ayarlamak veya arkadaşlarınızla paylaşmak size kalmış. Uygulamanın Live Photo’ları video ve gif formatına çevirme özelliği de bulunuyor. iPhone 6s / 6s Plus sahibi olarak Live Photo’larınızı Android ve Windows Phone telefon kullanan arkadaşlarınızla nasıl paylaşacağınızı düşünyorsanız bu uygulama sizin de işinizi görecektir.

GIPHY CAM:

GIPHY CAM’i aslında Live Photos etkisi yaratan uygulamalar arasına alıp almamakta kararsız kaldık. Live Photos’u gif olarak görüp görmemeye bağlı. Ücretsiz olarak sunulan uygulama çekilen fotoğrafı Live Photos gibi dokunulduğunda oynamaya başlayan bir videoya çevirmiyor ama iPhone’unuzla çektiğiniz videoları gif formatına sorunsuzca çevirebiliyorsunuz. Instagram’ın Boomerang uygulamasından tek farklı video yerine gif formatında sunması.

Apple Live Photos İpuçları ve Püf Noktaları

YORUMLAR