Google’da İş Görüşmesindesiniz, Soruları Soruyoruz Bakalım İşe Girebilecek misiniz?

Güçlü bir CV ile hazırlanmış olsanız da Google İnsan Kaynaklarıyla yapacağınız görüşmede size yöneltilen bazı sorular geleceğinizi etkileyecek.

Google’da İş Görüşmesindesiniz, Soruları Soruyoruz Bakalım İşe Girebilecek misiniz?

Google gibi bir teknoloji şirketinde çalışmak kimin hayallerini süslemez ki? Google’da çalışmak istemekle, Google iş görüşmesindeki ucube soruları geçebilmek arasında dağlar kadar fark var. Her ne kadar iş başvurusuna gitmeden önce güçlü bir CV ile hazırlanmış olsanız da, Google İnsan Kaynaklarıyla yapacağınız görüşmede size yöneltilen bazı sorular geleceğinizi etkileyecek.

Daha önce “Apple İş Görüşmesindesiniz, Soruları Soruyoruz Bakalım İşe Girebilecek misiniz?” makalemizde uyguladığımız gibi, Google’ın mülakat sorularını sizlerle paylaşıyoruz. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar Google’da işe girebilme şansınızı artıracak ya da tamamen yok edecek.  Bu arada Google her departmanı için farklı soru grupları hazırladığından biz aralarından 11 tanesini seçerek genel şansınızın ne olabileceğini kontrol edebilmenizi hedefledik. Zaten Google İK mülakatlarında departmana göre yaklaşık 140 soru soruluyor ve bunların hepsiyle başa çıkabilmek mümkün değil. Ancak seçtiğimiz 13 tanesi tam dişinize göre olabilir. Haydi, kendimizi sınayalım!

Bu testte dikkat etmemiz gereken en önemli şey klişe düşünce sistemini bir kenara bırakarak daha analitik, hedef küçültmeyen, doğru sorular sorarak cevaplanacak sorunun özünü analiz edebilen bir yaklaşım sergilemek ve acele etmemek. 

Apple ve Google İş Görüşmelerinde Sorulan İlginç Sorular

Apple İş Görüşmesindesiniz, Soruları Soruyoruz Bakalım İşe Girebilecek misiniz?

Apple İş Görüşmelerinde Karşılaşabileceğiniz En Zor 31 Soru

YORUMLAR