Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 8

Hafta sonunda neler yapacağına karar veremeyenler için özel serimizin 8. bölümü ile karşınızdayız.

Şarkılarla hafta sonunuzu renklendirin

Yiğit Ekim Demir

Far Cry 3: Blood Dragon - Trailer Müziği

Far Cry 3'ün DLC'si Blood Dragon, kendine has 80'ler bilimkurgu ve aksiyon filmi havasıyla bu dönemin takipçilerini oldukça sevindirmişti. Tabii ki 80'ler B sınıfı filmlerini andıran bir oyunun müziklerinin de bu dönemden etkilenmiş olması gayet normal.

İlk olarak Blood Dragon'un fragmanında ortaya çıkan parça, o kadar çok sevildi ki pek çok kişinin bu parçayı normal bir müzik olarak dinlemeye devam ettiğini söyleyebilirim. Eğer enerjik ve güzel ritmli bir enstrümental parça arıyorsanız kesinlikle göz atmalısınız.

http://open.spotify.com/track/0fkgNje097R3eszeV59iTI

Alper Çetiner

Aerosmith - The Other Side

Aerosmith deyince insanların aklına genelde Julia Roberts dudaklı bir adamın romantik rock şarkıları gelse de istisna teşkil edecek durumlar da var. Testosteron seviyesinin yüksek olduğu neşeli bir müzik arayanlarda yarım şişe tekila etkisi yaratabilecek bu şarkıya kulak vermenizi öneririm.

Müziği uzun süredir bilsem de Michael Bay ile dalga geçmek için hazırlanan bir 2001: Space Odyssey trailer çalışmasında rastladığım müzik algımı değiştirmemi sağladı.

1989 yılının Pump albümünden çıkan bir şarkı olarak hem 80’lerdeki glam rock havasını, hem de 90’lara yön verecek olan pop rock ezgilerini yakalamanız mümkün. Aşırı doz Amerika’dan korkmuyorsanız bir kulak verin!

http://open.spotify.com/track/0HfIcbvqJlJfqhEcc57dXt

Cenk Barkın Us

Dream Theater - O Holy Night

Buram buram yılbaşı kokusunu alıyorsunuz değil mi? Evinizin salonunu yılbaşı süsleriyle renklendirdiyseniz şu anda büyük ihtimalle evdeki tek eksiklik tüm odalardan duyabileceğiniz güzel bir yılbaşı şarkısı. Daha sonra sıcak kahvenizi alıp çalışmalarınıza devam edebilirsiniz, elbette O Holy Knight eşliğinde.

Noel ilahisi olarak bilinen O Holy Knight kim ne derse desin yılbaşı şarkıları arasında her kesimde ilk 10’a oynayan bir eser. Tabii bunun bir de Dream Theater versiyonu var ki büyük ihtimalle 2015 senesi için isteyeceğiniz tüm enerji ihtiyacını karşılayacak, James LaBrie’nin sesi tüm evinizi dolduracak.

http://www.last.fm/music/Dream+Theater/_/O+Holy+Night

Emircan Erdoğan

Kadebostany - Walking With A Ghost (ALCEEN Remix)

Dinleyebileceğiniz en hareketli, en sarsıcı parçalardan birisi olacağına eminim. Parçanın orijinal hali de mükemmel fakat bu remix bana kalırsa şarkıya damaklarda ayrı tat bırakan bir dinamizm katmış.

Yunan müzik grubu Kadebostany imzası taşıyan diğer parçalar gibi Walking With A Ghost da tekrar tekrar dinlenesi eserlerden ve ALCEEN Remix de parçaya ayrı bir boyut kazandırıyor. Lafı uzatmadan sizleri bu mükemmel parçayla baş başa bırakalım.

http://open.spotify.com/track/19lWFgKHH2McrdNrC9yri3

Volkan Yılmaz

Pentagram - Apokalips

Türkiye’nin en önemli heavy metal gruplarında benim için zirvede yer alan Pentagram, ya da diğer adıyla Mezarkabul’ün MMXI albümünde yer alan en sevdiğim parçalardan Apokalips’i mutlaka dinlemelisiniz. Grubun gitaristi Metin Türkcan, şarkının sololarıyla gerçekten güzel bir iş çıkarmış diyebilirim. Şarkının en güzel bölümlerinden biri de 4:56 dk’dan sonra “As darkness fall” ile başlayan bölüm olsa gerek. İsterseniz daha fazla uzatmadan sizi şarkıyla baş başa bırakalım:

https://play.spotify.com/track/3VmDzYYuCXIPyGEMa8Ukhi

Barış Yanık

Banks - Beggin For Thread

Son zamanlarda Chill listeme eklediğim en güzel şarkılardan bir tanesi Beggin For Thread. Bir arkadaşımın YouTube’dan gönderdiği bir şarkının sağ tarafındaki önerilenler kısmında bulunan şarkıyı tesadüfen keşfetmeme rağmen çok sevdim ve sizlerin de dinlemesini tavsiye ederim.

Özellikle soğuk kış günlerinde İzmir’e pek kar yada yağmur yağmamasına rağmen, yağmurlu havalarda dinlenecek en rahatlatıcı şarkılarınızdan bir tanesi olabilir. Hele ki elinizde bir de kahveniz varsa keyfinizi düşünemiyorum. (Şu an yağmur olmasa da, soğuk bir İzmir sabahında elimde kahvem ile ofiste çalışırken ben de dinliyorum şarkıyı) :)

http://open.spotify.com/track/2BHLS4ROr2yW26fkYjauNg

Elifcan Mehekli

Blind Guardian - Bard's Song - In The Forest

Haftanın anlam ve önemine en uygun şarkı bu kez Bard'ın şarkısı olacak gibi geldi. Biliyorsunuz geçen hafta Hobbit üçlemesinin son filmi gösterime girdi. Elbette bu şarkı, filmden çok daha uzun zaman önce yazılmıştı fakat yine de duruma çok uygun düşüyor. Kitabı okuduysanız zaten neden bahsettiğimi az çok anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum.

Eğer kitabı okumadıysanız ve filmini izleyerek neler olduğunu öğrenecekseniz, neden Bard'a bir şarkı yazıldığını zaten ya öğrendiniz ya da yakın zamanda öğreneceksiniz. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum fakat; sizce de Bard bu şarkıyı haketmiyor mu?

http://open.spotify.com/track/4eaRDS4kaXFncpLQrw8XEV

Can Çevrim

Wankelmut & Emma-Louise - My Head is a Jungle

Genç yaşına rağmen şimdiden birçok müzik ödülü kazanmayı başarmış olan Avustralyalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Emma-Louise, “kadife gibi sesiyle” her dinlediğimde beni benden alıyor diyebilirim. Bu müthiş ses Asaf Avidan’ın One Day / Reckoning Song adlı şarkısının remixini yapan ünlü DJ Wankelmut ile bir araya gelerek, kendi şarkısı olan My Head is a Jungle’ı tekrar yorumladı ve ortaya bu hafta sizlere tavsiye ettiğim bu müthiş şarkı çıktı. Keyifle dinleyin.

http://open.spotify.com/track/70eD85bIdVRtP2isWFFWzQ

  1. Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 8
  2. Haftanın haber ve bloglarını gözden geçirin
  3. Filmler ve dizilerle geçen bir hafta sonu için!
  4. Şarkılarla hafta sonunuzu renklendirin
  5. Oyunları da bu hafta unutmadık

YORUMLAR