Hotspot Shield Alternatifi En İyi 5 VPN Servisi (2020)

Hotspot Shield’ın geçtiğimiz yıllarda bazı etik dışı davranışlar sergileyerek kullanıcıların verilerini topladığı iddia edildi. Bu yazıda, 2020 yılında kullanabileceğiniz en iyi 5 Hotspot Shield alternatifini derledik.

Hotspot Shield, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan popüler VPN hizmetlerinden bir tanesidir. Hotspot Shield, Android ve iOS platformlarında da yer alıyor. Hotspot Shield’ın geçtiğimiz yıllarda bazı etik dışı davranışlar sergileyerek kullanıcıların verilerini topladığı iddia edildi. İddiaya göre şirket, kullanıcıların verilerini üçüncü taraf reklamverenler ile paylaştı. Bu söylentilerden dolayı kullanıcılar Hotspot Shield’ı kullanırken kendini güvende hissetmeyebilir. Bu yazıda, 2020 yılında kullanabileceğiniz en iyi 5 Hotspot Shield alternatifini derledik.

1. NordVPN

NordVPN, günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan en iyi VPN hizmetlerinden biridir. NordVPN, olağanüstü performansı ve başarılı güvenlik özellikleriyle bilinir. NordVPN, kullanıcılara farklı bölgelerden çok sayıda sunucu sunar. Hemen hemen her sunucu, daha iyi internette gezinme hızı sağlamak için iyi bir şekilde optimize edilmiştir.

2. Windscribe

Windscribe, kullanıcılara her ay 10GB ücretsiz bant genişliği nispeten yeni bir VPN hizmetidir. Windscribe, 60 ülkede 100’ün üzerinde sunucuya sahip. Windscribe VPN hizmetinin Windows, Mac, iOS, Android gibi platformların yanı sıra Google Chrome, Opera ve Firefox web tarayıcıları için bir eklentisi de mevcut. Windscribe VPN hizmetinin masaüstü sürümünde güvenlik duvarı, güvenli hotspot, Proxy Gateway gibi özellikler sunuyor. Windscribe, Proxy Gateway özelliği sayesinde diğer cihazlarınız için internet ağınızda bir Proxy sunucu oluşturuyor. Windscribe VPN hizmetinin tarayıcı eklentisi ise en iyi konumu otomatik olarak seçme, saat dilimini değiştirme, çerezleri temizleme ve güvenli bağlantı gibi pek çok özelliğe sahiptir.

3. ProtonVPN

ProtonVPN, hem ücretsiz hem de premium sürüme sahip en iyi VPN hizmetlerinden bir tanesidir. ProtonVPN’in ücretsiz sürümünde herhangi bir bant genişliği sınırlaması bulunmuyor ancak sunucu seçiminde sınırlama mevcut. ProtonVPN, Android, iOS, Windows, MacOS ve Linux platformlarında yer alıyor.

4. Hide.me

Hide.me, her ay kullanıcılara 2GB ücretsiz bant genişliği sağlayan nispeten yeni bir VPN hizmetidir. Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS platformlarında yer alan Hide.me VPN hizmeti, 60 konumda 1560 sunucuya sahip. Hide.me VPN hizmetinde 256-bit AES şifreleme, IP sızıntı koruması ve sınırsız sunucu değiştirme gibi pek çok özellik yer alıyor.

5. VyprVPN

Android, iOS, MacOS ve Windows platformlarında yer alan VyprVPN, en iyi VPN hizmetlerinden bir tanesidir. VyprVPN, 70’den fazla konumda 700’den fazla sunucuya sahiptir. VyprVPN’de DNS sızıntılarını önlemek için kill switch özelliği bulunuyor. Kullanımı oldukça kolay olan VyprVPN, sahip olduğu güvenlik duvarı sayesinde ekstra bir güvenlik katmanı sunar.

YORUMLAR