İşini Büyütmek İsteyenlerin Bilmesi Gereken SEO Terimleri

Bu yazıda, işini büyütmek isteyenlerin bilmesi gereken SEO terimlerini sıraladık. Bu terimleri bilmek, arama motoru optimizasyonu hakkında sizi daha çok bilgi sahibi yapacaktır. İşte, işini büyütmek isteyenlerin bilmesi gereken SEO terimleri!

İşini büyütmek ve web sitesinin üzerinden hedef kitlesine ulaşmak isteyen bütün işletmeler, web sitelerinin arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek zorundadır. Arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek, internet sitesinin arama sonuçlarında daha ön sıralarda yer almasına yardımcı olur. İnternet sitesi, arama sonuçlarında ön sıralarda yer alır ise internet sitesi daha çok trafik kazanır ve müşteri kazanmanın ilk adımı atılır.

İşini büyütmek, daha fazla müşteri kazanmak, şu an satılandan çok daha fazla ürün satmak isteyen işletmeler arama motoru optimizasyonuna dair terimleri kesinlikle bilmelidir. Bu yazıda, işini büyütmek isteyenlerin bilmesi gereken SEO terimlerini sıraladık. Bu terimleri bilmek, arama motoru optimizasyonu hakkında sizi daha çok bilgi sahibi yapacaktır. İşte, işini büyütmek isteyenlerin bilmesi gereken SEO terimleri!

1. Anchor Text

Anchor Text, bir makalenin içinde herhangi bir bilgi sağlamak amacıyla bağlantı verilen yazılardır. Bu yazılar hem okurlara bağlantı hakkında bilgi aktarabilmeli hem de kısa ve ilginç olmalıdır. “Daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın” gibi cümleler kurmaktan kaçınmaya ve internet sitesinde gezinmenin zorlaşmasına neden olacak gereksiz bağlantılar oluşturmamaya dikkat etmeniz önerilir.

2. Anahtar Kelime (Keyword)

Anahtar kelime, arama motoru optimizasyonunun olmazsa olmazlarındandır. Arama motoru optimizasyonu hakkında en ufak fikriniz yoksa dahi “anahtar kelime” kavramını duymuşsunuzdur çünkü internet sitesi oluşturmanın ve düzenlemenin akabinde arama motorlarına göre düzenleme işlemi vardır. Arama motoru optimizasyonunun ilk kuralı ise anahtar kelimeleri etkili bir biçimde kullanmaktır.

Anahtar kelimeler başlıklarda ve içeriklerde kullanılabilir. Anahtar kelimeleri kullanma konusunda dikkatli olunmalıdır. Anahtar kelimeleri abartılı bir biçimde kullanan internet siteleri Google tarafından tespit edilir. Google tarafından tespit edilen internet sitelerinin arama sonuçlarındaki sıralamasının zarara uğraması çok büyük bir olasılıktır.

3. SERP

SERP (Search Engine Results Page), arama sonuçlarının sayfasıdır. SERP, arama motoru optimizasyonu için bir terimdir. Arama motoru optimizasyonu ile yakın olduğunuz sürece duymaya devam edeceksiniz.

4. İndekslenme

İndekslenme, arama motorlarının internette veri toplama ve depolama işlemidir. Arama motorları, düzenli olarak güncellenen kaliteli internet sitelerini dizinine eklemek üzere bu işlemi çok sık yapar.

5. Bağlantılar

Arama motoru optimizasyonu söz konusu olunca öne çıkan iki bağlantı türü vardır. Bu bağlantı türleri dahili bağlantı ve harici bağlantı olmak üzere ikiye ayrılır. Harici bağlantılar, internet sitenize gelen veya internet sitenizden giden bağlantılardır. Dahili bağlantılar ise internet sitenizde sayfalara yönlendirilmek amacıyla kullanılan bağlantılardır.

YORUMLAR