Microsoft Edge için En İyi 6 Ücretsiz Eklenti

Microsoft Edge uzantıları şimdilik belli başlı uzantılardan ibaret olsa da, çok yakında büyümesi bekleniyor.

Microsoft Edge uzantıları, Chrome uzantılarına ve Firefox eklentilerine benzerdir. Eklentiler, tarayıcınıza yeni özellikler ekleyen ve web deneyiminizi geliştiren üçüncü taraflara ait küçük araçlardır. Microsoft Edge uzantıları şimdilik belli başlı uzantılardan ibaret olsa da, çok yakında büyümesi bekleniyor.

Amazon Assistant

Uzantı, çevrimiçi alışveriş deneyiminizi kolaylaştırmak için tarayıcınıza Amazon’dan doğrudan özel teklifler ve özellikler getirir. Amazon hesabınıza bağlanır ve en son siparişleri, ürün teslimatları ve benzeri güncellemeleri ve bildirimleri size iletir.

Evernote Web Clipper

Bu uzantı, web sitelerinden alınan bazı içerikleri Evernote hesabınıza kaydetmenizi sağlar. Sayfanın bir bölümünü vurgulamanıza ve hatta e-posta ya da çevrimiçi bağlantılar yoluyla paylaşmanıza izin verir. Notları otomatik olarak bulut hesabınızla senkronize eder ve hızlı kırpma için kendi klavye kısayollarını gösterir.

Office Online

Tarayıcınıza birçok kullanışlı Office özelliğini getiren Office 365 veya Office Online kullanıcıları için bir eklentidir. Bu uzantı ile herhangi bir yazılım yüklemeden tüm Office dosyalarınıza erişebilirsiniz. Uzantı size Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Sway gibi çeşitli Office uygulamalarının özelliklerini getiriyor. Kurulu bir Office için mükemmel bir alternatiftir.

LastPass

Giriş bilgilerinizi bulutta saklayarak çevrimiçi deneyiminizi büyük ölçüde geliştiren bir parola yöneticisidir. Uzantı, bilinen bir web sitesine giriş yapmaya çalıştığınızda giriş bilgilerinizi sunar. LastPass, kaydedilmiş kimlik bilgilerinden birini seçerseniz, bu kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurur. Uzantı, güvenli şifreler oluşturmak için bir şifre üreticisi de içermektedir.

Microsoft Translator

Microsoft Translator, metinlerin ve sayfanın istenilen dile çevrilmesine yardımcı olan basit fakat kullanışlı bir tercüman uzantısıdır. Bu eklenti, yabancı bir dil kullanan web sitelerde gezinirken işinizi kolaylaştıracaktır. Öğrenciler, blog yazarları, gazeteciler ve araştırmacılar için çok yararlıdır.

Microsoft Translator ile tüm sayfayı istediğiniz dile çevirebilir ya da satır içinde istediğiniz bir bölümü 50’den fazla dilden birini seçerek çevirme işlemini başlatabilirsiniz.

Adblock Plus

Bu popüler reklam engelleyici, istenmeyen reklamları içeren web siteleri ziyaret ettiğinizde, bu reklamların sitede görünmemesini sağlar. Web sitelerin çevrimiçi işlemlerinizi izlememesini sağlar, çevrimiçi gezinme keyfini sürmenize yardımcı olacak sosyal paylaşım butonlarını içerir ve web sitelerden gelebilecek her türlü zararlı yazılım saldırılarını engeller.

YORUMLAR