Programsız Skype Çoklu Oturum Açma

Yazımızda aynı bilgisayarda birden fazla Skayp oturumunu nasıl açacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Aynı Bilgisayarda 2 Farklı Skype Oturumu Açma

Programsız çoklu Skype açma işlemi için ilk olarak Windows'un çalıştır komutuna erişiyoruz. Bunun için Windows 8 kullanıcıları klavyenin sol alt köşesinde yer alan Ctrl ve Alt tuşları arasındaki başlat tuşuna basarak açılan başlangıç ekranında direkt olarak çalıştır kelimesini yazarak çıkan sonuçlardan çalıştır komutuna erişebilirler:

Windows 7 ve Vista kullanıcıları ise aynı işlemi başlat menüsünü açtıktan sonra karşımıza çıkan arama çubuğuna çalıştır kelimesini yazarak gerçekleştirebilirler. Windows XP'de ise çalıştır komutu zaten başlat menüsü üzerinde yer alıyor.

Windows 8, Windows 7 ve Vista kullanıcıları için çalıştır komutuna erişmenin çok daha kolay bir yolu ise klavyenin sol alt köşesinde yer alan Ctrl ve Alt tuşları arasındaki başlat tuşu ile birlikte R tuşuna basmak. Çalıştır komutuna eriştikten sonra ise şu adımları takip ediyoruz:

  • Eğer 32 Bit işletim sistemine sahip iseniz:
    Çalıştır komutundaki metin çubuğuna "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary yazın ve "Tamam"a tıklayın
  • Eğer 64 Bit işletim sistemine sahip iseniz:
    Çalıştır komutundaki metin çubuğuna "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary yazın ve "Tamam"a tıklayın

Not:  Eğer hata mesajı alırsanız buradaki komutları tırnak işaretleri dahil olacak şekilde kopyalayın ve çalıştır ekranına yapıştırarak tekrar deneyin. Eğer Skype'yi farklı bir dosya konumuna yüklediyseniz C:\Program Files kısmını Skype'nin yüklü olduğu konuma göre değiştirmeniz gerekecektir.

Eğer yukarıdaki yöntemi kullanamadıysanız alternatif olarak şu işlemleri yapabilirsiniz:

  1. Programsız Skype Çoklu Oturum Açma
  2. Aynı Bilgisayarda 2 Farklı Skype Oturumu Açma
  3. Alternatif Yöntem

YORUMLAR