Programsız Skype Çoklu Oturum Açma

Yazımızda aynı bilgisayarda birden fazla Skayp oturumunu nasıl açacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Alternatif Yöntem

Skype programının .exe uzantılı dosyasının saklandığı klasörü tespit edin. 32 Bit işletim sistemleri için varsayılan kurulum klasörü "C:\Program Files\Skype\Phone\" klasörüdür. 64 Bit işletim sistemleri için ise "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\" klasörüdür.

Bu klasörde yer alan Skype.exe dosyasının üzerine sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden "Gönder" alt başlığını seçerek Masaüstü (kısayol oluştur) seçeneğini seçin:

Bu adımdan sonra masaüstünde yaratmış olduğumuz Skayp kısayolunu buluyoruz ve üzerine sağ tuşla tıklayarak "Özellikler" bölümünü seçiyoruz. Özellikler penceresi açılınca Hedef satırının sonuna /secondary metnini ekliyoruz. Sonuçta hedef bölümünde şu şekilde bir metin oluşacaktır: "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

İşlem bitince "Tamam"a tıklayarak değişiklikleri kaydediyoruz. Artık bilgisayarımızda Skype açıkken bu kısayola çift tıkladığımızda yeni bir Skype oturumu açılacaktır. Umarız resimli anlatımımız ihtiyacınızı karşılamıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

LINE, WeChat ve WhatsApp Karşılaştırması

  1. Programsız Skype Çoklu Oturum Açma
  2. Aynı Bilgisayarda 2 Farklı Skype Oturumu Açma
  3. Alternatif Yöntem

YORUMLAR