Sosyal Medya Bağımlıları İçin Firefox ve Chrome Eklentileri

Sosyal ağlardaki hesapkarı daha aktif ve daha kolay kullanabilmeniz için geliştirilmiş Firefox ve Chrome eklentileri.

Sosyal Medya Bağımlıları İçin Firefox ve Chrome Eklentileri

İnternet kullanıcılarının pek çoğu popüler sosyal ağlardan en az birini kullanıyor. Bu kullanıcılar yani bizler giderek sosyal ağlara bağımlı hale geldik. Kullanıcıların favorisi Facebook ve Twitter gibi görünse de farklı ilgi alanları için hazırlanan sosyal ağların sayısı ve çeşitliliği günden güne artıyor. Google+, LinkedIn, FriendFeed, Foursquare ve son dönemin favorisi Pinterest ülkemizde hatırı sayılır kullanıcıları olan diğer popüler sosyal ağlar.

Bu bağımlılıktan kurtulamadığımıza göre profilleri daha kolay takip edip yönetmek önemli bir hal alıyor. Sosyal medyanın nabzını tutmak ama bunu yaparken harcadığınız zamanı azaltmak istiyorsanız size önereceğim eklentileri deneyebilirsiniz. Firefox veya Chrome tarayıcılarıyla çalışan bu eklentilerle tüm hesaplarınızı daha kolay yönetebileceksiniz.

Echofon: Twitter yönetimi için kullanabileceğiniz Firefox eklentisi. İletileri anılık olaran takip etmek, arama yapmak, özel mesajları yönetmek bu eklentiyle mümkün. Echofon'un tek eksisi gelen iletileri retweet edememesi.

Yoono: Listedeki en kapsamlı eklenti olan Yoono ile Facebook, Twitter, FriendFeed, LinkedIn, FourSquare, YouTube, Flickr, AIM, Google Talk, MySpace, Yahoo hesapları yönetilebiliyor. Kişiselleştirilebilen arayüz, gelişmiş filtreleme, çoklu hesap yönetim desteği gibi pek çok avantajı olan eklentinin keşfedilmeyi bekleyen özellikleri için kurup denemeniz gerekiyor.


Shareaholic: Tüm sosyal ağlar, e-posta ve mesajlaşma servislerinde link paylaşmanızı sağlayan Shareaholic ile sosyal medya takibi de yapabiliyorsunuz.

Facebook Toolbar: Facebook'un resmi araç çubuğuyla bildirimlerden hemen haberdar olabilirsiniz. Facebook bağımlılarının kullanabileceği bir eklenti.

SocialBro: Birden çok Twitter hesabını yönetmek ve detaylı analizlerle incelemek için kullanabileceğiniz kapsamlı bir eklenti. SocialBro ile sizi takip etmeyi bırakanları da görebilirsiniz.

Quick Pinterest: Pinterest'te kolay paylaşım yapmak için kullanabileceğiniz pratik bir Google eklentisi.

FB Photo Zoom: Facebook'a eklenen fotoğraflara daha yakından bakmanızı sağlayan bir eklenti.


+1 Plus One Extension: Google+ giderek yaygınlaşsa da hala pek çok sitede paylaşma butonları bulunmuyor. Google+ kullanıcıysanız +1'lemek istediğiniz tüm içerikleri bu eklentiyle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR