Türkiye'deki En Popüler Online Müzik Servisleri

Türkiye'de en çok kullanılan online müzik servislerini ve sunduğu özellikleri sizler için bir araya getirdik.

Türkiye'deki En Popüler Online Müzik Servisleri

Yeni müzik tarzları, sanatçılar, albümler keşfetmek bazen yorucu olabiliyor. Dinlediğiniz şarkılar artık size sıradan gelmeye başladıysa, artık yeni şarkıları arşive eklemenin zamanı gelmiş demektir. Sizler için bir araya getirdiğimiz online müzik servisleri sayesinde artık bu dertten kurtulabilirsiniz.
Her müzik tarzı için ayrı kategorilere sahip bu servisler, kullanıcıların oluşturduğu çalma listeleri, editörün seçimi gibi listelerle yeni şarkılar keşfedebilirsiniz.

Spotify

Son zamanların en başarılı girişimlerinden biri olan Spotify, bu sektörde lider konumda diyebilirim. 22 milyona yakın parça ve reklamlı ücretsiz sürümü ile müzik dinleme deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. Çevrimdışı dinleme özelliği sayesinde internet bağlantınız olmasa bile müzik dinleyebileceğiniz Spotify’ı Android, iOS, Windows Phone destekli cihazlarınızda veya bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz. Servisin ücretsiz sürümünü kullanmak isterseniz reklamlara boyun eğmeniz gerekiyor. Premium sürüme sahip olmak isterseniz aylık 9.99 TL ödeyerek reklamsız, çevrimdışı dinleme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Deezer

Spotify ile aynı sistemle çalışan Deezer da son zamanlarda popüler hale gelen bir müzik servisi. Ücretsiz ve Premium gibi üyelik sistemleri bulunan Deezer’ın ücretsiz sürümünde bazı özellikler kısıtlanmış durumda. Deezer’ın seçtikleri, kişiye özel, radyo, müzik paylaşma gibi özellikleri sunan ücretsiz sürüm, Spotify’da olduğu gibi reklam destekli çalışıyor. 30 milyon parçalık geniş bir müzik arşivine sahip Deezer’ın Premium sürümüne sahip olmak isterseniz aylık 9.99 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Mobil cihazlarda kullanım, çevrimdışı izleme, sınırsız müzik, özel içerik, Deezer’ın seçtikleri, yüksek ses kalitesi gibi özellikler sunan Deezer’ın Android, iOS, Windows Phone, web ve masaüstü sürümleri bulunuyor.

Fizy

Bir zamanların popüler müzik servisi Fizy, başarılarıyla adından söz ettirmeyi başarmıştı. Kuruluşundan kısa bir süre sonra The New York Times’ın dikkatini çekmiş, 2011 yılında da Mashable ödüllerinde “Dünyanın En İyi Müzik Servisi” ödülünü kazanmıştı. Bilgisayar ve mobil sürümleri bulunan Fizy’nin de ücretsiz ve Premium üyelik seçenekleri bulunuyor. Ayda 60 saat yerli ve yabancı şarkı dinleme kısıtlaması bulunan ücretsiz sürümde reklam desteği de bulunuyor. Premium üyelikte ise sınırsız müzik dinlemenin yanı sıra, reklamsız olarak müzik dinlemek mümkün. Çevrimdışı dinleme özelliği sunan Fizy’nin bu özelliklerine sahip olmak için ayda 4.99 TL ödemeniz gerekiyor.
Turkcell Müzik

Milyonlarca şarkı barındıran geniş bir kütüphanesi bulunan Turkcell Müzik ile sevdiğiniz şarkıları telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilir, çalma listeleri oluşturabilir, sevdiğiniz şarkı ya da listeleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Sadece Turkcell abonelerine özel sunulan servise üye olmak ücretsiz. Servisin özelliklerinden faydalanmak için de ücretli paketler kullanıcılara sunulmuş. Ayda 2.99 TL ödeyerek 60 saat müzik dinleme, 4.99 TL ödeyerek sınırsız müzik dinleme, 9.99 TL ödeyerek de hem sınırsız dinleme hem de çevrimdışı kullanım özelliğine sahip olabilirsiniz.


Avea Müzik

Müzik çalar, müzik indir ve Ringa servisleriyle birlikte hizmet veren Avea Müzik, her hafta 5 şarkıyı kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor. Bu şarkılar için hiçbir ücret talep etmeyen ve üyelik istemeyen müzik portalının ayrıca Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için de uygulamaları bulunuyor. Avea Müzik, aylık 2.99 TL ücret ile 25 yerli şarkı, 4.99 TL’ye 50 yerli şarkı, haftalık 1.99 TL’ye 25 yerli şarkı ve aylık 4.99 TL ücrete 250 yerli şarkı sunuyor.


TTNET Müzik

TTNET aboneliği gerektirmeksizin, tüm internet kullanıcılarının yararlanabileceği bir müzik portalı sunan TTNET Müzik’ten üye olmadan şarkıların sadece 30 saniyelik kısmını dinleyebiliyorsunuz, kalan kısım için üye girişi yapmanız gerekiyor. 1.99 TL’den başlayan çeşitli üyelik paketleri bulunan serviste mobil ve web’te sınırsız müzik dinleme, şarkı indirme, çevrimdışı dinleme, editör listeleri ve radyo dinleme gibi özellikler sunuluyor.


En İyi Mobil Müzik Dinleme Uygulamaları

YORUMLAR