Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nün Yeni Versiyonu Nasıl İndirilir?

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nün yeni versiyonunu nasıl indireceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Yeni Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Nasıl İndirilir

Yeni Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü indirmek için ilk olarak bilgisayar ayarlarınıza erişmeniz gerekiyor. Bu işi Windows 10 Teknik Önizleme'nin başlat menüsünü açtığınızda karşınıza çıkan "PC Settings" bölümüne tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz:

Bu alana tıkladığınızda karşınıza bilgisayar ayarlarına erişebildiğiniz panel gelecek. Bu panelde "Update and Recovery" bölümüne tıklamanız gerekiyor:

Update and Recovery penceresi açıldığında sol taraftan "Preview builds" seçeneğinin üzerine tıklıyoruz:

Bu işlem sonrasında sağ tarafta karşımıza indirme bağlantısı çıkacak. "Download now" seçeneğini seçerek indirme işlemini başlatıyoruz. Bu işlem biraz uzun sürecektir. İnternet bağlantı hızınıza bağlı olarak da indirme işlemi uzayabilir. Bu nedenle sabırlı olmanız ve indirme işleminin tamamlanmasını beklemeniz gerekli:

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra sıra Windows 10 Teknik Önizleme'nin yeni versiyonunu yüklemeye geliyor. Sağ taraftaki "Install now" tuşuna tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem de yine biraz zaman almakta. Bilgisayarınızın donanımına bağlı olarak bu süre değişebiliyor. Yine sabırlı olmanızda fayda var:

İşlemler tamamlandığında sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanız isteniyor. Bilgisayarınız kapanırken ve yeniden başlatılırken değişiklikler ve yenilikler uygulanıyor. Sonuçta yeni Windows 10 Teknik Önizleme versiyonuna erişmiş oluyorsunuz. Windows 10 Teknik Önizleme'nin yeni versiyonu ile ilgili izlenimlerinizi yazımıza yorum atarak bizimle paylaşabilirsiniz. 

Windows 10 Teknik Önizleme ile ilgili aşağıdaki blog yazılarımız işinize yarayabilir:

Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?

  1. Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nün Yeni Versiyonu Nasıl İndirilir?
  2. Yeni Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Nasıl İndirilir

YORUMLAR