Windows XP, Vista, 7 ve 8 Bilgisayarlarınıza Windows 10 Görünümü Kazandırma

Yazımızdaki yöntemi kullanarak Windows 10'dakine benzer bir başlat menüsü, sanal masaüstü ve arayüz sahibi olabilirsiniz

Windows XP, Vista, 7 ve 8 Bilgisayarlarınıza Windows 10 Görünümü Kazandırma

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere Microsoft 2014 yılının Eylül ayının son günü yeni işletim sistemi Windows 10'u resmi olarak dünyaya tanıttı. Bu duyurunun yapılmasının hemen 1 gün sonrasında ise kullanıcılara Windows 10'u bireysel olarak tecrübe edebilmeleri için resmi bir Windows 10 önizleme sürümü sunuldu. Windows 10 Teknik Önizleme adıyla yayınlanan bu önizleme sürümü bize Windows 10'un nasıl görüneceğini gösterdi. Bu yeni görünümde dikkat çeken ilk şey Windows 8'de yer almayan başlat menüsünün tekrar geri dönmüş olmasıydı. Windows 10'un görünüm açısından ele alındığında genel olarak Windows 7 ve Windows 8'in karışımı olduğu söylenebilir.

Windows 10'un final sürümü daha yayınlanmamış olsa da Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza Windows 10 görünümü kazandırmanız mümkün. Bu iş için Windows 10 Transformation Pack adlı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yazılımdan faydalanacağız. Windows 10 Transformation Pack ile bilgisayarınıza Windows 10'daki başlat menüsü, sanal masaüstü gibi özelliklerin yanında Windows 10 duvar kağıtlarını ekleyebilirsiniz. Ayrıca isteğiniz dahilinde Windows 8'e özel metro arayüzünü de Windows 10 Transformation Pack ile bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz.

Windows 10 Transformation Pack'ın sistem ayarlarınızı değiştiren bir yazılım olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle yazımızda yer alan işlemlere başlamadan önce önemli dosyalarınızı yedeklemenizi ve sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ederiz. Sistem geri yükleme noktasının nasıl oluşturulacağı hakkında fikriniz yoksa bu yazımızdan faydalanabilirsiniz:

Windows 8'de Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Transformation Pack yazılımı ile bilgisayarınıza Windows 10 görünümü kazandırabilmek için sisteminizde Microsoft .NET Framework 4.5 yazılımının kurulu olması gerekli. Microsoft .NET Framework yazılımını bu bağlantıyı kullanarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz:

Sisteminizde geri yükleme noktası oluşturduktan, gerekli yedeklemeleri yaptıktan ve .NET Framework yazılımını yükledikten sonra Windows 10 Transformation Pack kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

İlk olarak Windows 10 Transformation Pack'ı bu bağlantıyı kullanarak indiriyoruz:

  1. Windows XP, Vista, 7 ve 8 Bilgisayarlarınıza Windows 10 Görünümü Kazandırma
  2. Windows 10 Transformation Pack Kurulumu

YORUMLAR