YouTube Marka Oluşturmak için Neden Önemli?

Bu yazıda, YouTube’un marka oluşturmak için önemli olmasının temel nedenini öğreneceksiniz. İşte, YouTube’un marka oluşturmak için önemli olmasının nedeni!

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak kabul edilen video izleme platformu YouTube’u etkili bir şekilde kullandığınızda insanları markanızdan haberdar edebilir ve ürünlerinizi satın alacak daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.

Bir işletme ne kadar büyük olursa olsun, ürünleri ve hizmetleri ile ilgilenecek insanları bulması için sosyal medyayı kullanması şarttır. Büyük markaların en iyi performansa sahip olan sosyal medya hesaplarını incelerseniz öncelikli hedeflerinin kullanıcılar ile etkileşim kurmak olduğunu fark edeceksinizdir.

Küçük işletmelerin büyük bir bölümü, yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olmamasından ötürü sosyal medyayı sadece ürünleri ya da hizmetleri tanıtmak için kullanır ama bu çok büyük bir yanlıştır. Büyük işletmeler, sosyal medya kullanıcılarını ürün satın almaya ikna etmek için çaba sarf etmek yerine neler sunacaklarını izah ederek markalarını duyurmak istemektedir. Sosyal medya kullanıcıları, ürün ya da hizmet tanıtımından başka şeylere yönelimi olmayan sosyal medya hesaplarını takip etmeyi ve bu sosyal medya hesaplarının içeriklerine etkileşimde bulunmayı çoğunlukla istememektedir.

Tüm sosyal medya platformları, hedef kitlelerine yönelik reklam vermek başta olmak üzere işletmelere çok büyük faydalar sunmaktadır. YouTube bu noktada öbür sosyal medya platformlarından farklılık içermektedir. YouTube, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi satın alacak müşteriler kazanmanıza ve markanızı daha fazla insana tanıtmanıza kendisi haricindeki platformlara kıyasla daha çok yardımcı olmaktadır. Bu yazıda, YouTube’un marka oluşturmak için önemli olmasının temel nedenini öğreneceksiniz. İşte, YouTube’un marka oluşturmak için önemli olmasının nedeni!

YouTube’un Marka Oluşturmak İçin Önemli Olmasının Nedeni

YouTube; Facebook, Twitter ve Instagram gibi birçok sosyal medya platformundan farklıdır. Kullanıcılar Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda olduğu gibi içerik oluşturmaya ve içeriklerine gelen yorumları yanıtlamaktan çok bir şeyler izlemeye odaklanmaktadır.

YouTube kullanıcıları eğlenmek, bir şeyler öğrenmek gibi amaçlarla YouTube’u kullanır. Platformun marka oluşturmak için bu kadar önemli olmasının altındaki neden aslında oldukça bellidir. YouTube, müşterilerinize markanızla ilişkili sunmak istediklerinizi daha basit bir biçimde sunmanıza yardımcı olmaktadır. Markanızı farklı kılanın ne olduğunu açıklayarak kullanıcıları markanıza bir adım daha yaklaştırabilirsiniz. Markanızın isminin duyulmasını istiyorsanız bu oldukça işinize yarayacaktır.

YouTube’da belirli bir hayran kitlesine ulaşmak öbür sosyal medya platformlarına nazaran çok daha kolaydır. Kullanıcıların aramalarını baz alarak içerikler oluşturmalı, oluşturulan bu içerikleri arama motoru optimizasyonu için optimize etmelisiniz. YouTube’un öbür sosyal medya platformlarından farklı olmasının en büyük nedeni ise YouTube’a yüklenen videoların dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da daha iyi bir sıralamaya sahip olmasıdır.

YORUMLAR