Porsche'den Türkiye Atağı: Tüm Elektrikli Otomobiller için Şarj Ağı Kuruldu

Porsche, Türkiye’de tüm elektrikli otomobiller için şarj ağı kuran ilk otomobil markası oldu. Şirketten açıklama geldi.

porsche-turkiye-elektrikli-otomobil-sarj-agi

Porsche, tüm elektrikli otomobiller için Türkiye’ye şarj ağı kurdu. Porsche, elektrikli otomobiller için alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Marka geçtiğimiz yıl tamamen elektrikli ilk spor otomobil modeli Taycan'ı Türkiye’de piyasaya sürmesi ile Porsche şarj istasyonları ağını her geçen gün genişletiyor.

Porsche, Tüm Elektrikli Otomobiller için Türkiye’ye Şarj Ağı Kurdu

Bugüne kadar ülke genelinde 7.8 milyon TL’lik yatırımla 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu gerçekleştiren Porsche Türkiye, yıl sonuna kadar yatırım miktarını 10 milyon TL’ye şarj istasyonu sayısını ise 190 adede çıkarmayı hedefliyor.

porsche-tum-elektrikli-otomobiller-icin-turkiye-ye-sarj-agi-kurdu

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

"2020 yılında, müşterilerimiz ve tüm elektrikli araç kullanıcıları için 3 adet 350KW’lik Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonu da dahil olmak üzere 7.8 milyon TL tutarında yatırım sonucunda ülke çapında 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu tamamladık. Porsche Satış Sonrası Hizmetler ekibinin tüm çalışmaları sayesinde Porsche, Türkiye’de bir şarj ağına sahip olan ilk otomobil markası ve en büyük 4’üncü şarj operatörü oldu.

Nisan ayı sonuna kadar Doğuş Oto Kartal’a kurulacak 320KW DC Porsche şarj istasyonu ve Türkiye çapındaki yeni AC Porsche şarj istasyonlarıyla birlikte şarj ağımıza dahil toplam 117 istasyona ulaşmayı hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar ise AC şarj istasyonları ve bayilerimize kurmayı planladığımız 100KW ve üzeri DC şarj istasyonları ile toplam yatırım miktarımız 10.1 milyon TL’yi bulacak. 2021 yılında hedefimiz 190 adet şarj cihazına ulaşmak."

Türkiye’nin İlk Batarya Onarım Merkezi Açılıyor

Eskinazi açıklamasında ayrıca “Tüm bayilerimizde Porsche Taycan satış sonrası hizmeti verebilmek için, Doğuş Oto Kartal’da kurulacak ve başta Türkiye, Porsche Doğu Avrupa gibi birçok ülkeye servis sunacak olan Türkiye’nin ilk batarya onarım merkezinin açılışı kapsamında eğitim yatırımlarını 2020 yılında tamamladık. 2021 yılında Doğuş Oto Kartal yanında bir diğer Porsche merkezine daha batarya onarım merkezi kurmak adına yatırım süreçlerine devam edeceğiz” cümlelerine yer verdi.

Sizler Porsche'nin Türkiye'ye yaptığı yatırımlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlardan görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Porsche Mission E, Tesla'ya Meydan Okuyor
GALERİ

Porsche Mission E, Tesla'ya Meydan Okuyor

Porsche Mission E, Tesla'ya Meydan Okuyor

YORUMLAR