Boba

Boba

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 38
  • DOSYA BOYUTU 5.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Alexandru Catighera

Boba uygulaması iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir tarayıcı uygulamasıdır.

Boba, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir tarayıcı ve mobil safari eklentisidir. Boba'yı diğer tarayıcılardan ayıran en önemli özelliği ise Spritz teknolojisini kullanıyor olması diyebilirim.

Uygulamayı isterseniz tek başına isterseniz de Safari ile entegre biçimde kullanabiliyorsunuz. Spritz teknolojisini hiç duymadıysanız, bir hızlı okuma metodu olduğunu söylemeliyim. Size farklı ve kolay bir okuma deneyimi sunuyor.

Spritz metodunun en önemli özelliği, bir yazıyı okurken sizin gözlerinizi kaydırmak zorunda kalmamanız. Yani siz gözlerinizi sabit bir noktada tutuyorsunuz ve Spritz ile kelimeler aynı noktada üstüste beliriyor. Böylece çok daha hızlı ve az yorucu bir şekilde istediğinizi okuyabiliyorsunuz.

Boba'nın da amacı internet üzerinde takip ettiğiniz Yahoo News, NY Times, CNN, Guardian, Forbes, Fox, Reddir, TechCrunch gibi siteleri Spritz teknolojisi ile okumanızı sağlamak. Böylece günlük olarak okumak istediğiniz haberlere çok daha az zaman ayırabiliyorsunuz.

Diyelim ki günlük olarak takip ettiğiniz bir blog sitesi var fakat çok zaman harcadığınızı düşünüyorsunuz. Boba'nın kullandığı Spritz teknolojisi ile dakikada 250, 300 hatta 1000 kelimeye kadar okuyabiliyorsunuz. Bunu kişiselleştirmek ise sizin tercihinize kalmış.

Eğer hızlı ve rahat okuma deneyimini siz de yaşamak istiyorsanız Boba uygulamasını indirip denemenizi tavsiye ediyorum.