Forest: Stay focused

Forest: Stay focused

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,418
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ShaoKan Pi

Forest uygulaması sayesinde yapmanız gereken işe daha kolay odaklanabilirsiniz.

Forest, Android cihazlara tamamen ücretsiz olarak sunulan işlevsel bir verimlilik artırma uygulaması olarak öne çıkıyor. Konsantrasyon güçlüğü çeken kullanıcılar için tasarlanan bu uygulama ile dikkatinizi dağıtan öğeleri yapmanız gereken işi tamamlayana kadar hayatınızdan çıkartabilirsiniz.

Uygulamayı açtığımız zaman karşımıza bir fidan çıkıyor ve işe koyulduğumuz anda bu fidan toprağa dikiliyor. Eğer uygulamadan 30 dakika boyunca çıkmazsak ve işimize yoğunlaşırsak bu fidan büyüyerek ağaç oluyor. Bu işlemi ne kadar süre tekrarlarsak, yani ne kadar sıkı çalışırsak o kadar çok ağaca sahip oluyoruz.

Facebook, Twitter, Instagram gibi dikkat dağıtan birçok uygulama işimizi yapmamızı zorlaştırıyor. Forest ise buna adeta çözüm niteliği taşıyan bir yaklaşım sergileyerek kullanıcıların konsantre olmasını kolaylaştırıyor ve bu servislerden en azından bir süre için uzak durmasını sağlıyor.

Genel olarak bir hayli başarılı bulduğum Forest, hem okul hem de iş hayatında dikkatini işine vermekte zorlanan herkes tarafından beğeniyle kullanılacaktır.