History Sweeper

History Sweeper

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,503
  • DOSYA BOYUTU 0.33 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici InfoWorks Technology

History Sweeper ile kişisel bilgi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz

History Sweeper internet gezintilerinizin ardından bilgisayarınızda depolanan size ait bilgileri içeren verileri temizlemek için kullanabileceğiniz bir kişisel bilgi güvenliği programıdır.

Programın internet geçmişi silme özelliği sayesinde tarayıcıların depoladığı size ait olan verileri silebilirsiniz. Geçici dosyaları, ziyaret edilen sayfalar geçmişini, şifre otomatik tamamlama bilgilerini, form verilerini silebilir ve çerez temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Program sadece çevrimiçi verileri temizlemez. Çevrimdışı olarak bilgisayarınızda saklanan kişisel bilgileri de History Sweeper ile temizleyebilirsiniz. Windows arama sonuçları temizleme, Windows çalıştır komutu girdilerini silme, son oturum açan kullanıcılar bilgisini silme özellikleri bu anlamda yardımınıza koşacak araçlardır.

Programın en kullanışlı özelliklerinden biri görev zamanlama özelliğidir. Bu özellik sayesinde programın düzenli aralıklarla seçeceğiniz verileri silmesini sağlayabilirsiniz. Böylece otomatik olarak kişisel güvenliğinizi tehdit edecek öğelerden kurtulabilirsiniz.

Program gereksiz dosyaları temizleme özelliği sayesinde sabit diskinizde gereksiz yer kaplayan bilgileri silebilmektedir. Windows'un sakladığı geçici dosyalar, internet için kullanılan geçici dosyalar, geri dönüşüm kutusu gibi öğeler bu yolla denetlenmektedir. Bu işlem de diğer işlemler gibi zamanlanabilmektedir.

History Sweeper genel olarak derinlemesine temizlik yapabilen başarılı bir kişisel güvenlik ve gereksiz dosya temizliği programıdır.