One Click App Killer

One Click App Killer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,557
  • DOSYA BOYUTU 0.45 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Bilgisayarınızda size yanıt vermeyen, donan programları, uygulamaları ve pencereleri anında kapatabilmeniz için gerekli olan sadece tek bir tıklama.

One Click App Killer adından da anlaşılacağı üzere tek bir tıklama ile donan veya yanıt veremeyen programları sonlandırabileceğiniz ücretsiz bir program. Bu küçük araç bilgisayarınızda sonlandıramadığınız, size sıkıntı veren işlemleri ve uygulamaları anında kapatabileceksiniz.

Program üreticileri bu aracı hazırlarken Xkill kullanan bilgisayar kullanıcılarının bulunduğu UNIX (Linux) dünyasından esinmişler. Artık bir programın kısayoluna çift tıkladığınızda onu beklerken diğer programa geçebilir hala açılmayan önceki programı anında iptal edebilirsiniz.

One Click App Killer programı herhangi standart bir arayüze sahip değil. Basit olarak fare imleçinizi bir boğa gözüne çeviren bu program'ın kısa yoluna çift tıkladıktan sonra donan uygulamanın arayüzünde herhangi bir yere hızlıca tıklamanız ile birlikte uygulamayı ekranınızdan ve bilgisayarınızın hafızasından hemen kaldırıyor.

Bu aracı kullananların dikkat etmesi gereken nokta ise yaptıkları tıklamaları yanlış program arayüzüne yaparak yanlış programı kapatmaları veya Windows'un masaüstüne tıklayarak işletim sistemini (Windows'u) kapatmaları olabilir. Tabi bunlar basit ufak tefek ayrıntılar olsada programın tek eksi yönü bu diyebiliriz.