Open Hardware Monitor

Open Hardware Monitor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,552
  • DOSYA BOYUTU 0.49 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Michael Möller

Open Hardware Monitor pratik bir bilgisayar sıcaklığı ölçme programıdır

Open Hardware Monitor kullanıcılara bilgisayar sıcaklığı ölçme konusunda kolay bir çözüm sunan bir ölçüm programı olarak tanımlanabilir.

Açık kaynak koduna sahip olan ve tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir yazılım olan Open Hardware Monitor temel olarak bilgisayarınızda bulunan çeşitli bileşenlerin sıcaklıklarını ölçmenize yardımcı oluyor. Open Hardware Monitor kullanarak işlemci sıcaklığı öğrenme, ekran kartı sıcaklığı ölçme, HDD sıcaklığı ölçme, fan hızı görme gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bunun yanında program size işlemci , ekran kartı çekirdek hızlarını ve yük miktarlarını, RAM yükünü, işlemci ve RAM frekanslarını da gösterebiliyor.

Open Hardware Monitor'ün güzel yönü sistem tepsisinde seçeceğiniz istatistikleri görüntüleyebilmesi. Ayrıca program ile özel bir takip penceresi oluşturabiliyor, bu pencerede seçeceğiniz sıcaklık ve yük değerlerini takipo edebiliyorsunuz.

Open Hardware Monitor sıcaklık ve yük değerlerinizi takip ederken maksimum ulaşılan sıcaklık ve yük değerlerini de size gösterebilmekte. Programın tek eksi yönü ise oyunlar için on screen display özelliğini desteklememesi. Yani oyun içinde tam ekrandayken sıcaklıkları görüntüleyemiyorsunuz.

ARTILAR

İstatistik takip penceresi oluşturabilme

Kurulum gerektirmiyor

Pratik kullanım

EKSİLER

On screen display özelliği yok