Puran Startup Manager

Puran Startup Manager

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 155
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Puran Software

Windows'un başlangıcında açılan programları değiştirmek ve aktive-deaktive etmek için bu ücretsiz programı indirebilirsiniz.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Sistem Araçları kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Puran Startup Manager programı sayesinde bilgisayarınızın açılışını yavaşlatan hangi uygulamalar varsa bunları ortadan kaldırabilir ve daha verimli bir şekilde Windows'u kullanabilirsiniz. Zira Windows işletim sisteminin açılışı sırasında otomatik olarak başlayan uygulamalar, hem işlemci hem de bellek gücünü kullanarak yavaşlamalara neden olur.

Bu programı kullanarak karşınıza çıkan listedeki başlangıç programlarını anında aktive ve deaktive edebilir, böylece sisteminizin ne şekilde başlamasını istediğinizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca başlangıç listesinde bulunan programların ne işe yaradığı konusunda bilginiz yoksa, programlar hakkında internet üzerinden bilgi alabilir, yahut programa çift tıklayarak bir arama yapabilirsiniz.

Windows'un kendi başlangıç yöneticisinin ulaşılması zor ve programlar hakkında detay vermediğini dikkate alırsak, Puran Startup Manager her bilgisayar kullanıcısının elinde bulunması gereken programlardan bir tanesi.