Rapid Reader

Rapid Reader

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 92
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wasdesign, LLC

iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir hızlı okuma uygulamasıdır.

Rapid Reader, iPhone ve iPad cihazlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir hızlı okuma uygulamasıdır. Biliyorsunuz günümüzde pek çok hızlı okuma metodu var. Fakat son zamanlarda yeni çıkmış olan Spritz metodu bunların hepsinden farklı.

Teknolojik gelişmeler bizi artık çok daha hızlı ve efektif yaşamlar sürmeye itiyor diyebiliriz. Bu yüzden kitap, gazete, dergi gibi şeyleri de mobil cihazlarımızdan okumayı tercih ediyoruz. Tabi bunu daha da hızlandırabilmek yine bizim elimizde.

Spritz metodu da teknolojiden faydalanarak okumanızı geliştirmek, hızlandırmak ve rahatlatmak adına geliştirilmiş bir metod. Spritz sistemine göre siz bir yazıyı okurken gözlerinizi kaydırmak yerine yazıdaki kelimeler tek te beliriyor.

Spritz metodu ile dakikada 100 kelimeden dakikada 1000 kelimeye kadar 40 farklı hızda okuma yapabiliyorsunuz. Bir insanın normal okuma hızı dakikada 250 iken bu sistemle hızınızı çok kısa sürede iki katına çıkarma şansına sahipsiniz.

Rapid Reader uygulaması da Spritz sistemini kullanan bir uygulama. Bu uygulama ile internet üzerinde bulduğunuz herhangi bir yazıyı ya da makaleyi linkini kopyalayarak Spritz sistemi ile okuyabiliyorsunuz.

Bununla birlikte uygulama Pocket, Readability ve Instapaper uygulamaları ile entegre şekilde çalışıyor. Uygulamada tam ekran Spritz, tam ekran makale ve tam ekran web modları bunuluyor. Ayrıca okuduğunuz makaleleri istediğiniz yerlerde paylaşabiliyorsunuz.

Spritz metodunu bir adım ileriye taşıyan, kapsamlı özellikleri ve hoş tasarımı ile dikkat çeken Rapid Reader'ı denemenizi tavsiye ediyorum.