SharpKeys

SharpKeys

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,691
  • DOSYA BOYUTU 0.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RandyRants.com

SharpKeys, kayıt defteri ayarlarını değiştirerek farklı tuşlara farklı kısayol tuşları atamanıza olanak tanıyan kullanışlı bir uygulamadır.

SharpKeys klavye kısayollarına atanmış farklı görevleri kayıt defteri üzerinden değiştirmenize olanak tanıyan kolay kullanımlı bir uygulamadır.

Program belki ilk bakışta biraz karmaşık gelebilir ama aslında yaptığı işlemler gayet basittir. Örneğin Shift tuşunun yaptığı işlemi değiştirerek Caps Lock tuşunun üstlendiği eylemi gerçekleştirebilirsiniz.

Değiştirmek istediğiniz tüm anahtarları ve yapılabilecek işlemler listesi programın içerisinde görüntülenmektedir. Bu şekilde istediğiniz tuşlara istediğiniz işlemleri kolayca atayabilirsiniz. Bunun dışında tuşlara daha önceden atanmış görevleri de iptal etme şansına sahipsiniz.

SharpKeys fonksiyon tuşları da dahil olmak üzere temelde her tek tuşu desteklemektedir.

Görevleri istediğiniz tuşlara atadıktan sonra işlemi tamamlamak için "Write the Registry" butonuna tıklayarak yeni ayarlarınızı kayıt defterine aktarabilirsiniz.

Diğer yandan SharpKeys tüm Windows sürümlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır ve sistem performansınızı etkilemez.

Program her ne kadar çok kullanışlı bir program olsa da yeni başlayanlar için kayıt dosyalarının bir yedeğinin olması çok daha iyi olacaktır. Çünkü SharpKeys yaptığınız işlemlerin geri almak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir yedek dosyası oluşturmamaktadır.