Task ManagerX

Task ManagerX

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 163
  • DOSYA BOYUTU 3.89 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kipesoft .INC

Task ManagerX alternatif bir görev yöneticisidir

Task ManagerX kullanıcılara alternatif bir program sonlandırma ve program kapatma yolu sunan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir görev yöneticisidir.

Windows işletim sisteminin kendi görev yöneticisi çoğu durumda yeterli olsa da bu dahili özellik çoğu kötü amaçlı yazılım tarafından devre dışı bırakılabilmektedir. Bu durumlarda bilgisayarımızı kontrol altına alan virüsleri ve uygulamaları kapatmak mümkün olmamaktadır. Bu da bilgisayarımızdan hassas bilgilerin çalınmasına veya bilgisayarımızın işleyişinin tamir edilemez derecede durdurulmasına neden olmaktadır.

İşte bu gibi durumlarda alternatif bir görev yöneticisine ihtiyaç duymaktayız. Task ManagerX bize bu konuda yardımcı oluyor ve çalışan programları ve hizmetleri listeleyerek sonlandırmamıza imkan tanıyor. Ayrıca Task ManagerX kullanarak Windows Gezgini'nin çalışmadığı durumlarda programların konumunu tespit ederek program da çalıştırabiliyoruz.

Task ManagerX sistemimizle ilgili değişik istatistikleri listeleyebilmektedir. Fakat programın en kullanışlı özelliklerinden biri otomatik program sonlandırma aracıdır. Bu araç yanıt vermeyen programların tespit edildiklerinde otomnatik olarak kapatılmasını sağlıyor ve bu gibi durumlarda sizi bilgisayarı yeniden başlatma derdinden kurtarıyor.