Tether

Tether

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 32
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Fi a Fo Ltd

Tether, Mac ve iPhone'lar arasında güvenlik ağı oluşturan bir uygulama.

Tether, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir güvenlik uygulaması. Fakat Tether'ın iPhone cihazlar üzerinde kullanılması daha yerinde bir karar olacaktır çünkü genel işleyiş itibariyle uygulama iPhone'lara çok daha uygun.

Uygulama tam olarak ne yapıyor? Öncelikle uygulamayı kullanabilmek için hem iPhone hem de Mac cihazımıza yüklememiz gerekiyor. Mac versiyonunu yine sitemiz üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tether'ı hem Mac hem de iPhone'a yükledikten sonra bu iki cihaz arasında bir güvenlik bağlantısı oluşturuluyor. Ne zaman Mac'imizin başından ayrılırsak uygulama otomatik olarak bilgisayarımızı kilitliyor ve başka birinin erişimini engelliyor. Bilgisayarımızın başına geldiğimiz zaman ise otomatik olarak açıyor. Uygulamanın en iyi yanı aktif olduğu süre boyunca hiç pil tüketmemesi. Bunu başarabilmek için BLE (Bluetooth Low Energy) teknolojisinden faydalanıyor.

Tüm bu işlemler esnasında iPhone'unumuzun yanımızda olması gerekiyor. Eğer iPhone'unumuzu Mac bilgisayarımızın yanında bırakırsak bu hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Tether'ın daha çok ofis gibi kalabalık çalışma ortamlarında rağbet göreceğini düşünüyorum.

Son derece sorunsuz bir kullanım deneyimi sunan Tether, güvenliğine önem veren kullanıcıların sahip olabilecekleri en iyi seçeneklerden bir tanesi.