VT Hash Check

VT Hash Check

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 437
  • DOSYA BOYUTU 2.70 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Boredom Software

VT Hash Check herhangi bir dosyanın MD5 değerini görüntüleyebilmeniz için Windows Gezgini sağ klik menüsüne seçenek ekleyen yararlı bir uygulamadır.

VT Hash Check herhangi bir dosyanın VirusTotal.com veritabanı üzerinde kayıtlı olan MD5 değerini hızlı bir şekilde görüntüleyebilmeniz için geliştirilen küçük ve yararlı bir uygulamadır. Eğer göndermiş olduğunuz dosyanın MD5 değeri VirusTotal tarafından daha önce taratılmışsa aynı zamanda dosyanın farklı virüs programları tarafından zararlı olarak belirlenip belirlenmediğini de görüntüleyebilirsiniz.

VirusTotal veya bu yararlı eklenti herhangi bir şekilde bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olmaz. Sadece bilgisayarınızda bulunan dosyaların MD5 değerlerinin yanında daha önce tehlikeli olarak algılanıp algılanmadığını kullanıcılara gösterir.

Diğer yandan VT Hash Check ile kontrol etmiş olduğunuz program kurulum dosyaları daha önce veritabanı altına kayıt edilmişse, zararlı olup olmadığını görerek işlemlerinizi bu yönde yapabilecek olmanız gerçekten güzel bir özellik. Eğer dosyalar VirusTotal veritabanında kayıtlı değilse tarama işlemi için dosyalarınızı göndererek katkıda bulunabilirsiniz.

Not: VirusTotal veritabanındaki kayıtlara ulaşabilmek için ücretsiz bir şekilde VirusTotal.com'a üye olarak size verilen API Key'i programı kurduktan sonra girmelisiniz.