Wondershare PDFelement

Wondershare PDFelement

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 4,050
  • DOSYA BOYUTU 0.76 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wondershare Software Co

Wondershare PDFelement, hepsi bir arada PDF düzenleme programı.

Wondershare PDFelement, PDF formatındaki belgeler üzerinde detaylıca çalışmamıza izin veren ücretsiz olarak kullanabildiğimiz ufak boyutlu olmasına karşın oldukça işlevsel bir program olarak karşımıza çıkıyor. PDF dosyasında yapılabilecek tüm işleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Özellikle iş kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı PDF formatındaki dosyaları düzenleme, dönüştürme, oluşturma, şifreyle koruma ve imzalama kısacası ihtiyaç duyulabilecek tüm işleri tek bir program altında görmeye alışkın değiliz. PDF dosyalarında söz konusu işlemleri yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz onlarca program mevcut ancak hiçbiri Wondershare PDFelement kadar her seviye kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği basitlikte değil ve bu kadar fazla seçeneği bir arada sunmuyor.

İlk bakışta Microsoft Office programını andıran olabildiğince sade tasarlanmış kullanıcı arayüzüne sahip olan Wondershare PDFelement, PDF dosyası oluşturma, PDF dosyasını düzenleme, PDF dosyalarını birleştirme ve PDF dosyasını dönüştürme olmak üzere en çok ihtiyaç duyulan 4 seçeneği sunan başlangıç ekranı ile bizleri karşılıyor.

PDF dosyası oluşturma seçeneğiyle Word, Excel, PowerPoint hatta resim dosyalarınızı aktarıp PDF formatına hızlıca dönüştürebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Office dosyanızı seçmek ve kaydet butonuna tıklamak. Oluşturduğunuz PDF dosyası Adobe Reader, Acrobat veyahut diğer PDF okuyucularla tamamıyla uyumlu oluyor. Bunu bir adım öteye taşıyıp farklı formatta dosyalarınızdan tek bir PDF dosyası oluşturma şansına da sahipsiniz. Örneğin; Word dokümanındaki yazıyı, Excel’de hazırladığınız bir tabloyu PDF formatında tek bir dosya haline getirmeniz mümkün.

PDF dosyası oluşturmak kada dönüştürmek te sıklıkla yaptığımız bir işlem. Wondershare PDFelement bu konuda da yardımcı oluyor. PDF dosyasını (şifreyle korunan PDF’ler dahil) Word, Excel, PowerPoint, HTML, Metin, EPUB ve resim dosyaları formatına dönüştürebiliyorsunuz. Aynı şekilde bir Word dokümanını, Excel tablosunu, PowerPoint’te hazırladığınız bir sunumu resim dosyalarınız dahil PDF formatına çevirebiliyorsunuz. Dönüştürme işlemi de oldukça basit ve sürükle bırak seçeneği sayesinde hızlıca dönüştüreceğiniz dosyayı aktarabiliyorsunuz.

Bazen PDF dosyaları mühim bilgiler içerebiliyor ve izinsiz kullanıcılar tarafından görüntülenmesini engellemek için şifre koyma ihtiyacı duyabiliyoruz. Hazırladığınız PDF dosyasının sadece şirketiniz çalışanları, iş arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesini, düzenlenmesini ve yazdırılmasını sağlayabiliyorsunuz. Günümüzde her şeyin internete sızdırıldığı bir dönemde bu özellik kesinlikle çok kullanışlı.

Programın OCR Metin Dijitalleştirici özelliğinden de bahsetmeden olmaz diye düşünüyorum Zira taranmış, resim bazlı bir PDF dosyasının görünümünü bozmadan düzenleme imkanı tanıyan kullanışlı bir özellik. Optik Karakter Tanıma sayesinde resimler tamamen düzenlenebilir formata dönüşüyor ve metin arama, metin düzenleme ve silme, metnin biçimini değiştirme, resimleri yeniden boyutlandırma gibi pek çok işlemi yapmanıza izin veriyor.

Farklı kategoride onlarca PDF form ve şablon da sunan Wondershare PDFelement, PDF dosyalarına iki farklı şekilde imza atma seçeneği sunuyor. Kendi el yazınızla veya şifrelenmiş dijital imzaları kullanarak şirket tarafından gönderilen PDF’i imzalayabiliyorsunuz. Ayrıca incelendi, onaylandı, gizli gibi özel damgalar da sunuluyor.

PDF dosyasını hem mobil hem de masaüstü platformda düzgün görüntülenecek şekilde yazdırma seçeneğini de sunan programın PDF Metin Sansürü özelliği de dikkatimizi çekti. Daha önce hiçbir PDF düzenleme programında rastlamadığımız bu özellik gizli bilgiler içeren dosyalarda dilediğiniz alanı kalıcı olarak karartma imkanı sunuyor. Şu an için bu özellik yok ancak güncellemeyle sunulacağı geliştirici firma tarafından paylaşılmış.