Hızlı Mutfak

Hızlı Mutfak
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hızlı Mutfak uygulamasında farklı kategorilerde binlerce yemek tarifi sizleri bekliyor.

Hızlı Mutfak, Türk ve dünya mutfağından binlerce lezzeti tek bir yerde sunan bir yemek uygulamasıdır. İster mutfağa ilk kez girecek biri olun, isterseniz de mutfak araç gereçlerini profesyonel olarak kullanan biri olun. Bu uygulamada mutlaka kendinize göre bir tarif ile karşılaşacağınızdan eminim.

Hızlı Mutfak, yemek yapmaya yeni başlamış veya mutfakta kendini geliştirmek isteyen kişilere yönelik hazırlanmış, farklı kategorilerde 1000’e yakın yemek tarifine erişebileceğiniz bir uygulama. Seçtiğiniz yemeklerin hangi malzemelerle hazırlandığından pişirme süresine kadar her türlü bilgi sunuluyor. Yemeğin malzemeleri, porsiyon sayısı, pişirme süresi, malzemeleri, tarifi… Bunların yanı sıra özenle hazırlanmış kısa videoları izleyerek yemeklerin yapılış aşamasını da takip edebiliyorsunuz. Bu da yemeği yapmanızı kolaylaştırıyor. Seçtiğiniz yemeği yaptığınızda bunu –tarif altında bulunan- beğen butonu ile belirtebiliyor ve tarifi sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. Uygulamanın öne çıkan diğer bir özelliği ise; menünüzü oluşturma fırsatı sunması. Hangi kategoriyi seçerseniz seçin o tarifin altında o yemeğin yanında gidebilecek diğer yemekler listeleniyor. Öneriler doğrultusunda menünüzü tamamlamış oluyorsunuz.

Çorbalar, salatalar, deniz mahsulleri, pilavlar, sebze ve zeytinyağlılar, sandviçler, soslar, tatlılar ve daha onlarca lezzeti bir arada sunan uygulamanın filtreleme özelliği oldukça ilginç. Kategori bazında filtrelemenin yanı sıra zorluk derecesini ve yapılış süresini de ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; mutfağa yeni giren biriyseniz zorluk seviyesini en kolaya alıp basit ama lezzetli tatların sıralanmasını sağlayabilir, zaman seçimini yaparak en kısa sürede hazırlanabilen yemekleri görebilir ve menünüzü hazırlayabilirsiniz.

Hızlı Mutfak, yemek yapmayı seven herkesin akıllı telefon ve tabletlerinde kesinlikle bulundurması gereken bir uygulama.

YORUMLAR