Klok 1.2.1 (ios)

Klok

Klok
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Klok, iPhone ve iPad'leriniz üzerinde kullanabileceğiniz şık ve modern bir saat uygulaması.

Klok, iPhone ve iPad sahiplerinin tıpkı cihazları gibi şık ve modern bir tasarıma sahip olan saat kullanmasını sağlayan bir uygulama.

Saati sayılar yerine yazılar ile gösteren Klok, farklı yapısı ve şıklığı ile oldukça ilgi çekiyor diyebilirim. Farklı renk ve arka plan alternatifleri ile sunulan uygulama üzerindeki yazılar, arabalarda kullanılan neon ışıkları gibi parlıyor ve özellikle karanlık ortamlarda mükemmel görünüyor.

Uygulamanın Türk kullanıcılar için tek dezavantajı Türkçe dil desteği sunmaması. Fakat İngilizce dahil olmak üzere Almanca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve İspanyolca dil destekleri sunuyor. Tamamen yazı tabanlı olan uygulama üzerinde saatin kaç olduğunu anlamak için en azından yukarıdaki dillerden bir tanesinin rakam ve saat terimlerine hakim olmanız gerekiyor.

Tüm iOS cihazları destekleyen Klok, özellike retina ekranlarda çok daha şık duruyor.

Bir arkadaşınız saati sorduğunda hemen uygulama ile saate bakarak hem ona yardımcı olabilir hem de biraz hava atabilirsiniz. Çünkü bu tür bir uygulamayı görmek daha önce pek fazla mobil cihaz sahibine nasip olmamıştır diye düşünüyorum.

Yukarıda da bahsettiğim gibi saati gösteren yazıların renklerini kendi zevklerinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca ekrana dokunduğunuzda da oldukça hoş görüntüler ortaya çıkıyor.

Tüm bu güzelliklere rağmen uygulamanın ücretli olarak satılması pek de hoş olmamış gibi. Her ne kadar şık olsa da, saat uygulaması için para vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Bu nedenle görünüş gerçekten önem veren kullanıcıların satın alabileceği türden bir uygulama olarak düşünüyorum.

iPhone ve iPad'leriniz üzerinde farklı ve şık bir saat uygulaması kullanmak istiyorsanız Klok uygulamasını satın alabilirsiniz.

YORUMLAR