Listen to Wikipedia 1.0 (ios)

Listen to Wikipedia

1.0
Listen to Wikipedia
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Gerçek zamanlı Wikipedia hareketliliğini renklerle ve seslerle ifade eden ücretsiz bir uygulama.

Wikipedia gibi geniş bir kitlenin nasıl çalıştığı ile ilgileniyorsanız Listen to Wikipedia tam size göre bir uygulama. Bitmeyen, tükenmeyen arşivine her geçtiğimiz an yeni bilgi katan dev bir iletişim ağı olan bu sanal ansiklopedinin eskide kalmış verilerinden ziyade taze bilgilerine merakı olan herkes için ideal bir ortam hazırlayan bu uygulama canlı bir varlık gibi davranıyor.

Yeni bilginin gelmesiyle birlikte zil sesi aktif olurken eksiltilen bir kısım telli çalgı sesi geliyor. Senin ne denli ince veya kalın olduğunu belirleyen şey yapılan düzenleme işleminin büyüklüğü oluyor. Yeşil daireler içerisinde bulunan hareketlilik onaylı olmayan kullanıcıların yapmış olduğu değişikliği imgelerken mor renkte olanlar botlar tarafından yapılan işlemleri gösteriyor. Mavi renkte olanlar bu işe ilk kez adım atanlar oluyor.

Wikipedia üzerindeki hareketliliği ses ve görüntülerle aktarırken gerçek zamanlı olmayı da başaran bu uygulama Wiki arkaplanının ne kadar canlı olduğunu bize gösteren muhteşem bir görsel ve işitsel deneyim. Ücretsiz olan bu uygulamayı sosyal medya hareketliliğini takip etmek isteyenler kaçırmamalı.