MyScript Stack

MyScript Stack
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MyScript Stack, iOS 8'li iPhone ve iPad'lere el yazısı ile yazmaya izin veren üçüncü parti klavye uygulamasıdır.

MyScript Stack, iOS 8 güncellemesini almış iPhone ve iPad’lerde kullanılabilen üçüncü parti klavye uygulamalarından biridir. Kelimeleri harfler arasında kaydırarak değil, el yazınızla girmenize izin veren klavyede Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

iOS cihazınızın varsayılan klavyesi yerine geçebilen MyScript Stack, benzerlerinden oldukça farklı bir kullanım sunuyor. Klavyeyi ilk kullandığınızda uygulamanın hatalı olduğunu düşünebilirsiniz; zira klavye üzerinde harfler yer almıyor. Harfleri el yazınızı kullanarak çıkarıyorsunuz. Siz harfleri girdikçe uygulama kelime önerilerinde bulunuyor. Çıkan kelimeler tahmin edeceğiniz üzere Türkçe değil. Boşluk bırakma, kelime silme ve giriş için de önceden belirlenmiş çizgisel hareketleri kullanıyorsunuz.

Mürekkep kalınlığını dilediğiniz şekilde ayarlayabildiğiniz bu el yazısı destekli klavye uygulamasının en büyük sorunu; harfleri tek tek girmek durumunda olmanız. Kelimeyi bütünüyle algılamakta zorluk çeken klavyenin Türkçe karakterleri algılayabilmesi için uygulamayı açıp dil paketini indirmeniz gerekiyor.