LibreOffice 4.3.5 (linux)

LibreOffice

LibreOffice
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    628

  • Üretici

    The Document Foundation

Linux bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ofis uygulamasıdır.

LibreOffice, The Document Foundation tarafından geliştirilmiş açık kaynaklı ve özgür bir ofis programıdır. 2010'da OpenOffice'ten ayrılarak geliştirilen bir ofis programı olan LibreOffice, günümüzde Microsoft Office'in en önemli alternatiflerinden birisi.

LibreOffice Windows, Mac ve Linux olmak üzere bütün işletim sistemleriyle uyumlu bir ofis uygulaması. İçerisinde Microsoft Office'teki  Word, Excel, PowerPoint gibi araçların benzerleri bulunuyor.

Bunları da Writer, Calc, Impress, Draw, Base ve Math olarak sıralayabiliriz. Writer, Word alternatifi bir program ve Word de yapabildiğiniz her türlü düzenlemeyi bu araç ile de kolayca yapabilir, metinler hazırlayabilirsiniz.

Calc, Excel'in alternatifi olarak görülebilir. Bu araç ile tablolar hazırlayabilir, hesaplamalar yapabilir, formüller ve fonksiyonlardan yararlanabilirsiniz. Rakamlarla çalışanların bütün ihtiyaçlarını görecek bir araç diyebilirim.

Impress, PowerPoint'in bir alternatifi diyebilirim. Bu araç ile hazır temaları ve efektleri kullanarak sunumlar hazırlayabilirsiniz. Animasyonlardan, clip artlardan ve özel geçiş efektlerinden faydalanabilirsiniz.

Draw ile teknik çizimler yapabilir, Base ile veritabanı yönetebilir ve Math ile de formüllerden yararlanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu araç, Microsoft Office'in yapabileceği her şeyi yapabiliyor diyebilirim.

YORUMLAR