Pidgin 2.10.9 (linux)
Pidgin
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    151

  • Üretici

    Pidgin

Linux işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamasıdır.

Pidgin, Linux işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Aynı anda birden fazla hesapla giriş yapmanıza da izin veren uygulama, Linux için eski MSN şimdiki Skype işlevi görmektedir.

Pidgin, AIM, ICQ, Google Talk, Jabber/XMPP, MSN Messenger, Yahoo!, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE, MXit, ve Zephyr chat sistemleriyle entegre biçimde çalışmaktadır.

Bir chat uygulamasında olması gereken ve aklınıza gelebilecek her türlü özelliğe sahip olan Pidgin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Dosya gönderme, durum bildirimleri, kişi ikonları, emoticonlar, ve "yazıyor" bildirileri bu özelliklerden bazılarıdır.

Pidgin tamamen ücretsiz ve reklam içermemekle birlikte açık kaynak olmasıyla da bir adım öne çıkan bir chat uygulamasıdır. Eğer bu işlerden anlıyorsanız, kaynak kodlarını alıp istediğiniz gibi dizayn etme özgürlüğüne de sahipsiniz.

Eğer Linux bilgisayarlarınızda kullanmak üzere bir mesajlaşma uygulaması arıyorsanız, Pidgin'i indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR