Auto Eject Disabler 1.0.0.0 (windows)

Auto Eject Disabler

Auto Eject Disabler
ÜCRETSİZ
İndir 0.05 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Auto Eject Disabler programı sayesinde CD ve DVD sürücülerinizde otomatik çıkarma işlemine engel olabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda bulunan CD ve DVD sürücüler, bazen çeşitli programların yapılarından dolayı yahut kurulumlar sırasında otomatik olarak çıkarılabiliyorlar. Sürücülerinin butonuna basmadan çıkarılmasına engel olmak isteyen kullanıcıların Windows içerisinden bunu çözememeleri tabii ki program üreticilerini de harekete geçirmiş durumda. Zira bu durum bazen sistemdeki hatalardan ya da diskteki hatalardan da kaynaklanabiliyor ve disk üzerindeki bir sorunu çözmeye çalışırken diskin sürekli olarak çıkıp durması bir sorun teşkil ediyor.

Auto Eject Disabler programı, sadece tek bir pencereye sahip arayüzlü programlardan bir tanesi ve direkt olarak otomatik CD ve DVD çıkması sorununa karşılık olarak üretilmiş. Herhangi bir kuruluma sahip olmaması ve tek işlevli olması nedeniyle indirir indirmez direkt olarak kullanabilir ve otomatik CD çıkarma modunun kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Tabii ki otomatik çıkarma modunu yeniden aktif hale getirebilmek için yine programı açmanız ve aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu nedenle işiniz biter bitmez programı kaldırmamalı ve yeniden aktifleştirme ihtimalinize karşılık sisteminizde tutmalısınız.

Otomatik çıkarma özelliğini kapattıktan sonra maalesef bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor ve bu durum bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ancak sistem özelliklerine dair bir işlem gerçekleştirildiği için maalesef bu işleme ihtiyaç duyuluyor.

YORUMLAR