DDNS Updater 0.1.1 (windows)

DDNS Updater

DDNS Updater
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DDNS Updater, bilgisayarınızda kullandığınız DNS ve IP adreslerindeki değişikleri tespit edebilen yararlı bir program.

DDNS Updater, adından da analayacağınız üzere bir DNS kontrol ve güncelleme programı. Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarlarınızdaki harici IP adresinde meydana gelecek değişiklikleri kontrol eden ve değişiklik meydana geldiğinde dinamik bir DNS servisi ile gerekli güncellemeyi yapan başarılı ve yararlı bir porogram.

Son derece ufak ve basit bir program olmasına rağmen, farklı DNS'ler üzerinden internete bağlanan kullanıcıların işine yarayabilecek olan DDNS Updater, standart PC kullanıcıları için çok gerekli değil. Fakat bir çok sitenin engellendiği ülkemizde hemen hemen herkesin bilgisayarında farklı DNS adresleri bulunuyor. Bu DNS adreslerinde ve bilgisayarınızın IP adresinde meydana gelen değişiklikleri tespi edebilen program, uyumlu olarak çalıştığı pek çok DNS servisi sayesinde gerekli değişiklikleri yapabiliyor.

IPv4 ve IPv6 ile çalışabilen programın kullanımı tamamen ücretsiz ve reklamsız. Fakat programda memnun olan kullanıcılar geliştirici firmaya bağışta bulunabiliyor. Üretici adresine giderek bağışta bulunabiliyorsunuz.

Bilgisayarınızda herhangi bir veri yada bilgi toplamayan programın oldukça güvenli olduğunu söyleyebilirim. Programın yapacağı DNS ve IP kontrollerinin sıklığını ayarlayabildiğiniz gibi güncellemelerin de zaman aralıklarını değiştirebiliyorsunuz.

İhtiyacınız olduğu için yada farklı bir sebepten dolayı bu tür bir programa ihtiyacınız varsa, DDNS Update'ı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR