Her Story (windows)

Her Story

Her Story
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Her Story, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz ilginç bir macera/bulmaca oyunudur.

Her Story, son zamanlarda piyasaya çıkan en ilginç bağımsız oyunlardan biri olarak karşımızda duruyor. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz oyunda, temelde hikayeye dayalı bir bulmaca oyunuyla karşı karşıyayız.

Sam Barlow’un ellerinden bizlere ulaşıyor. Daha önce Silent Hill serisine getirdiği yeni bakış açısıyla dikkatleri çekmeyi başaran yapımcı, 2014 senesinde Climax stüdyolarından ayrılmıştı. Bu ayrılışın bizlere farklı bir oyun getireceğini tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk.

Oyun boyunca bir bilgisayarın masaüstünü görüyoruz. Masaüstünde ise içinde videolar barından L.O.G.I.C isimli bir uygulama çalışıyor. Uygulama sayesinde herhangi bir kelimeyi aratıp, o kelimenin geçtiği videoları bulabiliyoruz. Bu sayede videodan videoya atlayarak oyunun hikayesini çözmeye çalışıyoruz.

Oyunun yapımcısı Barlow ise oynanışı şöyle tarif ediyor: “Google kullanabilen herkes, bu oyunu oynayabilir.”
Oynanış olarak kolay görünüyor olabilir ama oyuncuya sunduğu hikaye gerçekten enfes diyebilirim. Her yeni videoyla birlikte hikayeden parçalar öğreniyor ve yakaladığımız yeni detaylarla şaşırıp, kalıyoruz. İlerledikçe daha dallanıp budaklanan hikayenin sonunda ise çok şaşıracağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

Kelimeler üzerinden detaylandığı için ne söylesek “spoiler” tanımına gireceğinden, oyunun hikayesini şöyle özetleyebiliriz: 1994 yılında kaybolan bir adama ait dosya, 2015 yılında tekrar açılır ve dedektif o yıllarda çekilen videoları izlemeye başlar. 7 farklı sorguya giren kadın karakterimiz, bizlere farklı hikayeler anlatır ve dedektif bunlar üzerinden olayı çözmeye çalışır. Ancak konuşan kadının akıl sağlığı yerinde midir? Yoksa atladığımız bir detay mı vardır?