Minecraft 1.12.1 (windows)
Minecraft
1 DİĞER İNDİRME SEÇENEĞİ
13819  
17  
5  
0  
1  
kullanıcı

Minecraft İndir: Küp şeklinde tasarımların yerini değiştirerek oynadığınız, kendine has bir tür hayatta kalma ve strateji oyunu olmasının yanı sıra tam bir macera yapımıdır.

Minecraft indirerek bilgisayarınızda dünyanın en popüler hayatta kalma ve strateji oyunlarından birine sahip olursunuz. Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacağınız oyunda küplerle üç boyutlu yeni tasarımlar oluştururken, hayatta kalmaya çalışacaksınız. Tüm bunları yaparken, sınırsız yaratıcılıkla birlikte aklınıza gelen bütün dünyaları yaratabilir, kendi yarattığınız dünyanın içerisinde durdurabilmeden gezebilirsiniz.

Minecraft İndir ve Oyna

İndirme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle sol üstte yer alan logonun altındaki Minecraft indir butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından otomatik olarak bilgisayarınıza indirilecek olan Minecraft çevrimiçi kurulum dosyasına tıklamalı ve oyunun yüklenmesini beklemelisiniz. İndirme işlemine başladıktan sonra kurulumu tamamlandıktan sonra oyuna giriş yapabilmek için daha önceden tanımlı olan kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz gerekmektedir. Oyun ücretli olduğundan dolayı kendinize ait bir hesabınız olabilmesi veya yeni bir hesap açabilmeniz için oyunu daha önce satın almış olmanız gerektiğini unutmayın.

Minecraft Nedir?

İlk kez Sandbox oyunu olarak karşımıza çıkan Minecraft, oyunun evreninde madencilik yaptığımız, kendi yapılarımızı inşa ettiğimiz ve hayatta kalma mücadelesi verdiğimiz başarılı bir oyundur. Sahip olduğu tek kişilik ve çok oyunculu oyun seçenekleri sayesinde oyunculara farklı deneyimler yaşatan Minecraft, sahip olduğu farklı modlar sayesinde de oyunu sürekli canlı ve oynanabilir tutmaktadır.

Minecraft Nasıl Oynanır?

Minecraft indir deyip oyunu kurduysanız sonrasında oyuna başlayabilirsiniz. Minecraft hayatta kalma modu ile oyuna başladıysanız, amacınız etrafınızda bulduğunuz ağaçları yumruklayarak odun toplamak ve sonrasında topladığınız odunları işlenebilir tahtalara dönüştürerek kendi malzemelerinizi hazırlayabileceğiniz üretim tezgahınızı inşa etmek olacaktır. Sonrasında hazırlayacağınız kazma ile madencilik yaparak yeni üretim malzemelerine sahip olabilir ve oyunun ilerleyen bölümleri için gerekli hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Minecraft evreninde 1 gün gerçek dünyada yaklaşık 10-20 dakika arasında sürmektedir. Bu nedenle geceyi güvenli bir şekilde geçirmek ve hayatta kalmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Dört duvardan oluşan bir ev ve gece karşınıza çıkabilecek tehlikelere karşı hazırlayacağınız silahlar işinizi görecektir.

İlk günü sağ salim bir şekilde atlattıktan sonra da ilerleyen günler için evinizi geliştirmeye, kendinizi gece ortaya çıkan tehlikelerden korumaya, eviniz için mobilyalar üretmeye, kendinize yatak hazırlamak için koyunlar bularak yünlerinden yararlanmaya, çeşitli silahlar ve araçlar için malzeme toplamaya, eşyalarınızı güvende tutmak için kasalar hazırlamaya ve karnınızı doyurmak için yiyecek toplamaya başlayabilirsiniz. evreninde sonraki günlerde neler yapacağınızsa tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış durumda.

Sandbox oyunu nedir?

Sandbox oyunu olarak adlandırılan Minecraft'ta her oyuncu dünyasını, çocukların kumdan kaleler yapmaları gibi kendileri şekillendirir. Özel bir amacınız veya bir göreviniz olmak zorunda değil. Bu noktada kendi görevlerinizi ve kendi hedeflerinizi tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz.

Zaten oyuna yeniden her başlayışınızda farklı bir dünyada, farklı bir coğrafyada yer alacak ve hedeflerinizi oyuna başladığınız yerin koşullarına göre şekillendireceksiniz. Oyunun en çekici noktalarından bir tanesi de şüphesiz ki oyuncularına sunmuş olduğu bu özgürlük. Aynı zamanda oyun için geliştirilen resmi olmayan modlar sayesinde de arkadaşlarınızla kapışabilir, yarışabilir veya aklınıza gelmeyecek daha birçok şeyi beraber yapabilirsiniz.

Sonuç olarak 3 boyutlu blokları bir araya getirerek kendi dünyanızı yaratmaya çalıştığınız oyun, sizlere inanılmaz bir oyun deneyimi sunmak üzerine geliştirilmiş. Keşfetmek, hayatta kalmak, yeni şeyler tasarlamak ve yeni yapılar inşa etmek Minecraft evreninde gerçeğe dönüşüyor. Şimdiden iyi oyunlar.

Minecraft Tarihi

Minecraft, Marcus Persson isimli Norveçli bir yazılımcının Java platformunda kendini geliştirmek adına başladığı bir projeydi. 2009 yılında tek başına oyunu geliştirmeye başlayan Persson, 2011 yılına gelindiğinde Minecraft'ı yayınlamıştı. 

Oyunculara yaratıcılıklarını kullanma şansı sunan oyun, 2011 sonrasında hızla ilgi çekmeye başlamıştı. 2014 yılına gelindiğindeyse hem oyuna yeni içerikler eklenmiş hem de oynanışında kimi değişiklikler yapılmıştı. 

PC platformu için çıkmasına karşın ardından neredeyse her platformda kendini gösteren Minecraft, 2014'te yüz milyonlarca oyuncuya ulaşmı ve büyük büyük şirketlerin ilgisini çekmişti. Microsoft, tam da 2014'te 2.5 milyar dolar ödeyerek oyunu satın almıştı. 

Tek kişinin geliştirmeye başladığı yapım, ansızın dünyanın en pahalı oyunlarından bir tanesi haline gelmiş ve Person'u dolar milyarderleri arasına sokmuştu.

 

ARTILAR

Sonsuz crafting.

Tarz sahibi grafikleri,

Özgür oynanış sistemi,

EKSİLER

YORUMLAR