Wise System Monitor 1.44.39 (windows)

Wise System Monitor

Wise System Monitor
ÜCRETSİZ
İndir 1.53 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wise System Monitor programını kullanarak bilgisayarınızda olup biten her şeyden haberdar olabiliyorsunuz.

Wise System Monitor program, Windows kullanıcılarının bilgisayarlarında kolayca işletim sisteminde gerçekleşen işlemlerden haberdar olabilecekleri ve sistemin pek çok noktasındaki bilgilere erişebilecekleri ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Windows’un kendi sistem gözleme araçları maalesef çoğu zaman yetersiz kalıyorlar ve verilere çok daha kolay bir şekilde erişmek isteyen kullanıcıların üçüncü parti uygulamalara göz atmaları mecburi hale geliyor.

Programın en çok dikkat çeken yanı, bilgisayarınızda gerçekleşen hafıza kullanımı, işlemci kullanımı, arkaplanda çalışan uygulamalar ve donanımlara dair bilgilere aynı anda ulaşmanızı sağlaması. Böylelikle sistemin herhangi bir noktasında bir sorun ortaya çıktığında, bu sorunun üstesinden gelmek için ne tür önlemler almanız gerektiğine de karar verebiliyor, hangi işlemlerin ne tür sistem kaynakları tükettiğinin hesabını tutabiliyorsunuz.

Gözlenebilen donanımları kısaca listelemek gerekirse;

  • İşlemci
  • Anakart
  • Bellek
  • Ekran kartı
  • Sabit diskler
  • Ağ bağdaştırıcısı
  • Ses kartı

Eğer bu donanımlarınızın üzerinde sıcaklık sensörleri gibi sensörler yer alıyorsa bu bilgileri direkt olarak Wise System Monitor içerisinden gözlemleyebiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz bu bilgilere ulaşmak için illa ki her defasında programı açmanız da gerekmiyor. Masaüstünde görünen bir widget katmanına sahip olan uygulama, bu katman sayesinde her an ihtiyaç duyacağınız sistem bilgilerinin diğer program ve oyunların üstünde görünmesini sağlıyor.

Düşük sistem kaynağı kullanımı ve internet bağlantısı gerektirmeyen uygulama, bilgisayarının tam olarak kaydını tutmak ve her noktaya hakim olmak isteyen kullanıcıların beğenisini kazanacaktır.

YORUMLAR