FLV Player 2015.324.1917.1032 (winphone)

FLV Player

FLV Player
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FLV Player, Windows Phone kullanıcılarına özel hazırlanmış bir video oynatıcı ve oldukça başarılı.

FLV Player, Windows Phone cihazınızın dahili alanında ve bulutta tuttuğunuz video dosyalarını ek bir kodek yüklemesi yapmadan oynatmanıza izin veren ufak boyutlu bir video oynatıcı.

Windows Phone platformunda bildiğiniz üzere videoları sorunsuzca şekilde açabilen onlarca uygulama mevcut. Bu uygulamalar arasında en çok kullandıklarımız VLC Player ve MX Player. FLV Player da daha çok bilinen ve kullanılan bu popüler uygulamalar kadar başarılı bir oynatıcı diyebilirim. İsmi gereği uygulama ile sadece flv uzantılı dosyaları açabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak uygulamanın geniş bir video ve ses desteği bulunuyor. Öyle ki internetten indirdiğiniz ve çoğu uygulama ile açamayacağınız flv dosyalarının yanında aralarında swf, f4v, mkv, vob, mpg dosya türlerinin de olduğu çok sayıda videoyu rahatlıkla açabiliyor ve takılmadan izleyebiliyorsunuz.

İlginç olarak ücretli olarak karşımıza çıkan uygulamanın video oynatma ekranı da oldukça sade tasarlanmış. Kaydırıcı ile ileri ve geri sarma, durdurma, atlama gibi fonksiyonlar büyük butonlardan oluştuğundan küçük ekranlı cihazlarda dahi uygulama rahatlıkla kullanılabiliyor.

FLV dahil birçok formatta yazılmış video dosyalarını tam ekranda görüntülemenize izin veren uygulamanın en beğenmediğim özelliği oynatılan videoyu hafızasına alabilmesi oldu. Bu sayede videoyu yarıda kesip uygulamayı kapattığınızda sonrasında tekrar açtığınızda videoya kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Son oynatılan videoların görülebilmesi ise bonusu diyebilirim.

Windows Phone tabanlı telefon ve tabletlerde çalışacak şekilde tasarlanmış olan FLV Player’ın diğer bir güzel özelliği de altyazı desteği. Kullanıcıların film oynatacakları da düşünülerek hem harici hem de gömülü altyazı desteği sunulmuş. Desteklenen altyazı formatları arasında srt, ssa ve ass bulunmakta.

Ek bir kodek yüklemesi ile uğraşmadan Windows Phone cihazınızdaki videoları hızlı ve sorunsuz bir şekilde oynayabileceğiniz bir uygulama arayışı içerisinde iseniz FLV Player’ı indirip denemenizi öneririm.

YORUMLAR