Bleep
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    116

  • Üretici

    BitTorrent, Inc.

Bleep uygulaması ile Android cihazlarınızdan ücretsiz olarak şifreli şekilde dostlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz.

Bleep uygulaması, Android akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor ve onu özel yapan şey BitTorrent tarafından yayınlanmış olması. Zira torrent deneyimine sahip olan şirket, kullanıcıların isterlerse anonim bir şekilde sohbet edebilecekleri ve iletişimin kesinlikle hiç bir sunucuda saklanmadığı güvenli bir sistem oluşturabilmiş durumda.

Bleep kullanıcılarının mesajları herhangi bir şekilde bir sunucuya gitmiyor ve kişiler arasında direkt bağlantı sağlanıyor. Böylece mesajlarınızın başkaları tarafından saklanması ve görülmesi gibi bir durumla karşılaşmak imkansız hale geliyor. Ayrıca tüm iletilerin şifrelenmiş bir şekilde cihazınızda saklanması ve gönderilmesi sayesinde internet ağınıza sızabilecek kişiler iletilerin içerisinde ne olduğunu kesinlikle göremiyorlar.

Şimdilik sadece Wi-Fi üzerinden çalışması nedeniyle bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir ancak yakın zaman içerisinde 3G desteğinin de uygulamaya geleceği üreticisi tarafından belirtiliyor. Uygulamaya hem e-posta adresinizle, hem telefon numaranızla kayıt olabiliyor, isterseniz hiç birini belirtmeden tamamen anonim de kalabiliyorsunuz.

Arkadaşlarınızı bulmak için hem Google hesabınızdaki kontak bilgilerini hem de cihazınızdaki kişi listesini kullanabildiğiniz için Bleep'i kullanan dostlarınızı bulmakta sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Geçmiş mesajlarınızı silerek tamamen güvende olmak isterseniz bunu gerçekleştirmek de uygulamada oldukça kolay.

Yeni ve güvenli bir mesajlaşma uygulaması arayanların kesinlikle denemeleri gerekiyor.

YORUMLAR