Wifi Analyzer 3.9.5 (Android)

Wifi Analyzer

Wifi Analyzer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

WiFi Analyzer uygulaması sayesinde Android cihazınız için en uygun kablosuz ağı tespit edebilirsiniz.

WiFi Analyzer uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizi birer kablosuz ağ analiz aracına dönüştürebilmenize olanak tanıyan ücretsiz yardımcı araçlar arasında yer alıyor. Uygulama sayesinde bağlanma şansınızın olduğu çok sayıda WiFi ağ arasından seçim yapmak ve en hızlı çalışanı tespit etmek mümkün hale geliyor. Arayüzünün kolay kullanılır bir şekilde hazırlanmış olması ve sorunsuz çalışan fonksiyonları sayesinde kesinlikle göz atmadan geçmemeniz gerekenler arasında.

Uygulamanın en dikkat çekici yanı, kendi kablosuz ağınızın yahut çevrenizdeki diğer ağların çekim gücünü net bir şekilde gösterebilmesi. Böylelikle bir an önce daha yüksek çekim gerçekleşen ağa geçiş yapabilir ve internet hızınızı arttırabilirsiniz. Tabii ki modem yahut routerlarınızdaki herhangi bir sorunu tespit edebilmek için de aynı işlevden faydalanmanız mümkün.

Grafik arayüzü sayesinde ağların çekim güçlerindeki değişimleri de kolayca görebiliyor, bu değişimleri bir zaman grafiği üzerinde görebiliyorsunuz. Böylelikle hangi ağın en stabil yapıya sahip olduğunu izleme ve içlerinden en sorunsuz çalışacak olanı seçme şansınız da oluyor. Bilhassa ağ yöneticileri veya internet bağlantısı konusunda sorunlar yaşayanlar uygulamanın bu özelliğinden sıklıkla faydalanacaklardır.

Uygulamada yer alan kanal tespiti özelliği ise, diğer ağlarla WiFi kanalınızın çakışması halinde yaşayacağınız internet sorunlarının üzerinden gelmenize yardımcı olacaktır. Eğer bulunduğunuz kanalda pek çok diğer WiFi ağı da mevcutsa bu durum kesintilere yol açabildiği için başka bir kanala geçmeyi denemeniz için size gereken tüm bilgileri sunabiliyor.

Tabii ki sinyal gücünü bir hız ibresi üzerinde görmek ve anlık değişikliklere göz atmak da mümkün. Eğer kablosuz ağınızı daha iyi bir şekilde yönetmek istiyorsanız WiFi Analyzer uygulamasını denemekten çekinmeyin.

YORUMLAR