Zulip 0.8.9 (Android)

Zulip

Zulip
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zulip, Dropbox'ın iş kullanıcılarına ücretsiz sunduğu açık kaynak kodlu sohbet uygulaması.

Zulip, daha çok iş kullanıcılarına özel hazırlanmış bir sohbet uygulaması. Dropbox imzasını taşıyan açık kaynak kodlu sohbet uygulaması, iş arkadaşlarınızla daha rahat iletişimi sürdürebilmeniz adına Android cihazınızda deneyebileceğiniz ücretsiz, hızlı ve basit bir iletişim uygulaması.

Bulut depolama çözümleriyle tanıdığımız Dropbox’ın bünyesinde olan Zulip, hem mobil hem de masaüstü tarafında kullanılabiliyor ve açık kaynak kodlu yani herkesin katkısıyla geliştirilebilecek bir yapıda. Web tarayıcınız üzerinden hesabınızı oluşturarak kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama bir döneme damgasını vuran IRC’ın geliştirilmiş sürümü diyebiliriz. Çok daha fazla özellik içeriyor ve daha kullanışlı.

Zulip’in en dikkat çeken yanı sohbetlerin konu başlıkları içermesi. Birebir sohbetlerde fazla kullanışlı olmasa da grup sohbetlerinde konu başlıklarının olması konuşulanları takip edebilmek açısından büyük kolaylık sağlıyor. Sohbet esnasında – sosyal ağ uygulamalarında olduğu gibi - @ işaretiyle arkadaşınızı sohbete dahil edilmeniz (o kişiye bildirim gidiyor) dilediğiniz türde dosyayı paylaşabilme, mesajlarınızı düzenleyebilme, hatta emojilerle renklendirme şansına sahipsiniz.

Hem e-posta hem de sesli bildirimlerde bulunarak sürekli arkadaşlarınızla iletişimde kalmanızı sağlayan Zulip, daha önce de söylediğim gibi iş odaklı olduğundan gmail, outlook vb. e-posta adresinizle kullanamıyorsunuz. İş e-posta adresini web üzerinden girerek kaydınızı yapıyor ve ardından masaüstü, mobilde giriş yaparak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabii ki ilerleyen güncellemelerle uygulama içerisinden de kayıt olma ve diğer e-postalarla kullanabilme seçenekleri eklenecektir.

YORUMLAR