Autologon

Autologon

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 168
  • DOSYA BOYUTU 0.08 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sysinternals

Autologon, Windows 8.1 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarınızı şifre ve kullanıcı adı girişi yapmadan otomatik olarak hızlıca açmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Autologon, Windows 8'in kendi içerisinde bulunan kullanıcı girişi mekanizmasını düzenleyerek, şifre ve kullanıcı adı ekranı kısmında gereksiz yere vakit harcamak istemeyenlerin kullanabileceği yararlı bir programdır.

Bildiğiniz üzere Windows 8 ve 8.1 işletim sistemi kurulu olan bilgisayarlarınız açılış esnasında size şifrenizi sormaktadır. Bu şifreyi girmeden veya yanlış girerek bilgisayarınızı açamıyorsunuz. Fakat bir çok kullanıcı bilgisayarının hızlıca açılmasını ister. Bu nedenle kullanıcı girişi ekranında kaybedilen zaman bir çok kullanıcının canını sıkar. Eğer şifre ve kullanıcı adı giriş ekranını sevmiyorsanız veya zaman kaybı olarak düşünüyorsanız, Autologon programı ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Program basit olarak önceden vermiş olacağınız giriş bilgilerinin, Windows tarafından otomatik olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Oldukça sade ve ufak bir program olan Autologon, yükledikten sonra farklı kullanıcıların giriş isimlerini ve şifrelerini kaydederek bilgisayarınızın şifre ekranında durmamasını ve otomatik olarak açılmasını sağlar.

Kullanımı son derece basit olan programın üzerindeki ''Enable'' tuşu ile istediğiniz zaman aktif edebilirsiniz. Ayrıca şifrenizi kendiniz yazarak girmek istediğinizde ''Disable'' tuşuna tıklayarak programın pasif kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Özellikle bilgisayarını tek başına kullanan kullanıcıların zaman tasarrufu yapmasını ve gereksiz işlem yapmasını önleyen programı ücretsiz olarak indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.