Bleep

Bleep

kullanıcı

Bleep programını kullanarak sunucularda hiç bir iz bırakmadan şifreli bir şekilde dostlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Bleep programı, Windows bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenli mesajlaşma programları arasında yer alıyor ve hem Mac hem de Android sistemler için de yayınlandığından dolayı tüm arkadaşlarınızla hiç vakit kaybetmeden sohbet edebilmenize yardımcı oluyor. Hem çekici hem de kolay kullanılır arayüzü ise programı kurduktan sonra kısa sürede alışabilmenizi sağlıyor.

Bleep'in diğer mesajlaşma programlarından en büyük farkı, herhangi bir sunucu üzerinden çalışmaması ve bu sayede gönderilen iletilerin sadece iki kişi arasında kalması. Ayrıca iletimler sırasında şifreleme uygulanması mesajlarınızın çalınamaması ve hiç bir yerde depolanamamasını sağlıyor. Bu özelliğiyle Bleep, en güvenli mesajlaşma uygulamalarından birisi haline geliyor.

Geçmiş iletileriniz bilgisayarınızda saklandığı için dilediğiniz an bunları tamamen silebiliyor ve sonsuza dek unutulmasını sağlayabiliyorsunuz. Programda arkadaşlarınızı bulabilmek için Google hesabınızı kullanabilir veya dilerseniz tamamen anonim olarak bir hesap dahi açabilirsiniz. Gizlilik düzeyini kendi isteğinize göre ayarlayabildiğiniz için bu konuda oldukça verimli bir program olduğunu söyleyebilirim.

Peer to peer iletişim olanağı sunan mesajlaşma uygulamalarının ne kadar az olduğunu hesaba katarsak, kesinlikle sahip olmanız gerekenlerden bir tanesi olduğunu belirtmek gerek. Denemelerimiz sırasında herhangi bir sorunla da karşılaşmadığımız için yüklemekten çekinmeyin. Gelecekte geliştirmelerle birlikte çok daha fazla özelliğe sahip olacağı ise üreticisi tarafından aktarılıyor.