Goley

Goley

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 322,410
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Joygame

Goley, bilgisayar kullanıcılarının çevrimiçi olarak diğer oyunculara ve arkadaşlarına karşı oynayabilecekleri online futbol oyunudur.

Goley, Koreli oyun geliştirici Netmarble tarafından hazırlanan ve Joygame kalitesiyle Türk kullanıcılarıyla tamamen Türkçe olarak buluşan MMO türünde eğlenceli bir online futbol oyunudur.

Takımınızı ve formanızı seçerek başlayacağınız oyunda farklı oyuncu kartları yardımıyla kendi takımınızı oluşturacak, taktiğinizi belirleyecek, oyuncularızı sahadaki yerlerine yerleştirecek ve rakiplerinize karşı maçlar yapmaya başlayabileceksiniz.

Oldukça kolay ve akıcı kontrollere sahip olan oyun daha önceki FIFA veya PES serilerinde kullanmış olduğumuz yön tuşları + QWEASD tuş kombinasyonlarıyla oldukça rahat bir şekilde oynanabildiği gibi isterseniz oyunu oyun kolu yardımıyla oynama şansına da sahipsiniz.

Genel olarak takımınız ve teknik ekibinizle ilgili tüm ayarlar aslında sahip olduğunuz oyuncu ve teknik ekip kartlarına göre düzenlenmektedir. Oyun içerisinde yer alan kart sistemi yardımıyla farklı özelliklere sahip yıldız oyunculara ve teknik adamlara takımınız üzerinde yer verebiliyorsunuz. Futbolcu kartları, teknik ekip kartları, ekipman kartları ve amblemler olmak üzere 4 farklı kart sınıfı oyun içerisindeki yerini alıyor.

Kart sisteminin yer aldığı her oyunda olduğu gibi Goley'de de takımınız içerisinde yer alan oyuncular, maçlarda kazandıkları deneyimler sayesinde seviye atlayarak, daha etkileyici özelliklere sahip olabiliyorlar ve bu da rakip oyunculara karşı avantaj elde etmenizi sağlıyor. Yani takımınızdaki oyuncular ne kadar tecrübelilerse, sahip oldukları özellikler o kadar ileri düzey olacak.

 

Kendi taktiğinizi kendinizin belirleyeceği Goley'de yer alan teknik ekip kartlarıyla, seçeceğiniz kurt hocanın sizin için belirleyeceği taktiklerle oynayarak oyuncularınızın mevkilerinde çok daha performanslı bir şekilde oynamasına olanak sağlayabilirsiniz.

Birden fazla takım oluşturabileceğiniz ve istediğiniz her takımla maçlara çıkabileceğiniz Goley, bu noktada kullanıcılara oldukça özgür bir oynanış imkanı sağlıyor. Ayrıca oyun içerisinde yer alan tekli lig, hazırlık kampı, dostluk modu, rütbe maçları ve antrenman başlıkları altında yer alan 5 farklı oyun modu da size farklı oynanış seçenekleri sunuyor. İster diğer oyunculara, isterseniz de bilgisayara karşı oynayabileceğiniz bu modlar gerçekten oyuna farklı bir hava katıyor.

Tüm bunların dışında her maç sonrasında kazanabileceğiniz oyuncu kartları, teknik ekip kartları, fazladan deneyim, altın, iyileştirme kartları gibi eşyalar ve özellikler sayesinde takımınızı geliştirebilir, takımınızdaki oyuncuları dinlendirebilir, cezalarını veya sakatlıklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Güçlendiriciler birçok noktada oldukça işinize yarayacak.

Oldukça eğlenceli oyun içi karakterlere sahip olan oyunun grafikleri kendi sınıfında yer alan birçok çevrimiçi futbol oyununa göre çok daha iyi ve etkileyicidir. Gerçek bir futbol atmosferini oyunseverlere sunmayı hedefleyen Joygame, bu noktada oyun içi seslendirmeleri için Türkiye'nin en popüler futbol spikerlerinden biri olan Sabri Ugan ile anlaşarak, oyunculara gerçek anlamda farklı bir deneyim yaşatıyor.

Çevrimiçi futbol oyunlarına göre oynanışın oldukça akıcı olduğu oyunda, gol sevinçleri görülmeye değer. Sevimli ve eğlenceli futbolcularımızın her gol sonrası yaptığı farklı gol sevinçleri yüzünüzü güldürecek cinsten.

Bir futbol oyunundan bekleyebileceğiniz herşeyi ve çok daha fazlasını sizlere sunan Goley ailesine sizler de katılarak, bu eğlenceye ortak olabilirsiniz.

Ayrıca gerçek bir futbol oyunu deneyimi yaşamak istiyorsanız EA Sports'un popüler oyun serisi FIFA'nın son oyunu olan FIFA 15 Demo'yu indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.