HeavyLoad

HeavyLoad

kullanıcı

Bilgisayarınızın yüksek stres ve yük altında nasıl performans göstereceğini görmek için bu benchmark programını deneyebilirsiniz.

Bilgisayarlarımızın ne kadar performanslı çalışabileceğini ya da ne kadar süre ile ne kadarlık bir güce dayanabileceğini ölçmek için stres testleri uzun yıllardır kullanılıyor. Özellikle overclock meraklıları sistemlerini dayanabileceği en uç noktalara kadar zorlayarak stres testlerini bilgisayar için oldukça zorlayıcı hale getiriyorlar. HeavyLoad programı da bu iş için hazırlanmış programlardan bir tanesi ve ücretsiz olarak sunuluyor.

Bilgisayarınızın az hafıza ve disk alanı kaldığında, yüksek ekran kartı ve işlemci yükünde ne şekilde tepki vereceğini ölçebilmeniz için gereken tüm işlemleri yapan HeavyLoad, böylece sisteminizin tam performansını görmenize olanak tanıyor.

Bu yük altında çalışan bilgisayarınızda gerçek zamanlı bir animasyon oynatmaya çalışan uygulama, testleri sürekli olarak düzenleyebiliyor ya da sizin belirlediğiniz bir zamanda durdurulmasına izin veriyor. Daha sonra test sonuçlarını ve istatistikleri de kolayca görme imkanınız var.

Test metodlarını ve hangi testlerin uygulanacağını kendiniz belirlediğiniz için, dilerseniz bilgisayarınızın sadece istediğiniz yerlerini test edebiliyorsunuz ve birer birer donanımlarınızın nasıl bir performansa sahip olduğunu da görebiliyorsunuz. Eğer sık sık bilgisayarınızın en iyi performansını test etmek ve ona göre donanım güncellemeleri yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz kaliteli, kolay ve ücretsiz programlardan birisi olduğunu söylemek mümkün.